Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Przed nami pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja dotycząca patentów SEP

Już w czwartek rozpocznie się dwudniowa międzynarodowa konferencja „Emerging issues in licensing and enforcement of Standard Essential Patents” organizowana przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Prawa i Administracji UAM. To pierwsza taka konferencja w Polsce poświęcona patentom niezbędnym do wdrożenia standardów/norm i obejmującym takie technologie jak 5G, 6G czy Wi-Fi. 

Konferencja jest darmowa. Można w niej uczestniczyć zarówno stacjonarnie, jak i online. Wymagana jest rejestracja – można jej dokonać tutaj

Prelegentami będą prawnicy z uznanych polskich i międzynarodowych kancelarii, w tym takich, które nie mają swoich biur w Polsce. To między innymi Krikland & Ellis, CMS, Cleary Gottlieb, TKP i DZP. W panelach dyskusyjnych wezmą udział także przedstawiciele biznesu między innymi firm Ericsson i Nokia. Pojawią się także eksperci zajmujący się patentami SEP z polskich i zagranicznych uczelni. 

Prelegenci będą dyskutować między innymi na temat projektu rozporządzenia UE dotyczącego patentów niezbędnych do wdrożenia standardów, ogłoszonego przez Komisję Europejską w kwietniu 2023 roku.

źródło: inp.pan.pl

Kategoria: Polecamy