200 mln euro na energię słoneczną i wiatrową. Kancelaria Linklaters doradzała w dużej inwestycji francuskiej grupy Mirova 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Obok Mirova w rundzie finansowania wzięli udział także dotychczasowi akcjonariusze, jednak to francuska spółka stała się teraz największym inwestorem Sunly.

Zespołem Linklaters kierował Patryk Figiel (partner). Doradztwo transakcyjne, pod nadzorem Daniela Cousens’a (partner), zapewnili Christopher Quinn (counsel) oraz Michał Szperzyński (senior associate).

Jakub Dąbrowski (managing associate), Michał Maruszak (senior associate) i Dominik Piechowiak (junior associate) doradzali w aspektach projektowych, a Mikołaj Bieniasz (of counsel) oraz Michał Nocoń (senior associate) zapewnili wsparcie w kwestiach podatkowych. 

Poza prawnikami Linklaters w transakcji w zakresie prawa estońskiego i łotewskiego doradzała kancelaria Ellex.

Sunly przeznaczy pozyskane środki na dalszy rozwój portfolio elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych w Polsce i krajach bałtyckich.

– Inwestycja w Sunly jest oparta na tych samych wartościach, którymi kierujemy się w Mirova – podkreśla w komunikacie po transakcji Raphaël Lance, dyrektor działu funduszy na rzecz przemian energetycznych we francuskiej firmie. – Od 20 lat jesteśmy zaangażowani w transformację energetyczną i lokalną produkcję energii odnawialnej. Świat zmienił się dramatycznie i dziś bardziej niż kiedykolwiek musimy inwestować zarówno w energię wiatrową, jak i słoneczną, tak szybko i sprawnie, jak to tylko możliwe. Jednocześnie musimy robić to z poszanowaniem środowiska naturalnego, społeczności lokalnych, pracowników i inwestorów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspierać rozwój Sunly, wyznaczając najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju – dodał. 

Mirova i spółki z jej grupy zarządzają aktywami o wartości około 25,5 mld euro, z tego około 3 mld euro przeznaczone są na transformację energetyczną. 

Artykuł powstał we współpracy z Linklaters.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów