Allen & Overy, CMS i Clifford Chance także zamykają swoje biura w Moskwie

Opublikowano

Nasi Partnerzy

„Allen & Overy ma biuro w Moskwie od 1993 roku, z wieloma długoletnimi współpracownikami, dlatego z przykrością stwierdzamy, że stało się to konieczne w związku z nielegalną i bezsensowną inwazją na Ukrainę i wynikającym z niej kryzysem humanitarnym” – napisała kancelaria w oświadczeniu. „Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ponieważ zatrudniamy tam 55 osób i musieliśmy mieć pewność, że podejmując tę decyzję, będziemy mieć na uwadze ich dobro. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich wieloletnią, ciężką pracę” – dodano.

Allen & Overy podkreśliła również, że stara się wesprzeć prawników z biura w Moskwie i w miarę możliwości przeniesie ich do innych lokalizacji.

„Zdecydowaliśmy się podjąć kroki zmierzające do uporządkowanego zakończenia działalności w Moskwie” – tak swoją decyzję zakomunikowała Clifford Chance. Jak dodała kancelaria w krótkim oświadczeniu, jej priorytetami teraz są bezpieczeństwo i dobre samopoczucie współpracowników w tym trudnym okresie oraz zapewnienie, że zakończenie świadczenia usług będzie zgodne z prawnymi i zawodowymi zobowiązaniami wobec klientów oraz z zasadami i wartościami odpowiedzialnego biznesu.

Biuro Clifford Chance działało w Rosji od 1991 roku.

Decyzję o wycofaniu się z Rosji podjęła także CMS. Jak podano w oświadczeniu, posiadanie biura w Moskwie w dalszym ciągu jest już po prostu niewłaściwe. Kancelaria dodała, że w uporządkowany sposób dokona przeniesienia obecnej działalności moskiewskiego zespołu. „Wierzymy, że w tym momencie decyzja ta leży w najlepszym interesie naszych klientów, którzy dzięki temu nadal będą otrzymywać lokalne wsparcie, a także w interesie naszych pracowników, którzy doświadczają zakłóceń w swoim życiu” – oświadczyła CMS.

Wcześniej spośród kancelarii działających w Polsce o zamknięciu biura w Moskwie informowała Linklaters.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów