Allen & Overy przed wielką fuzją sprzedaje swój technologiczny biznes. Kancelaria tworzyła go przez ponad 20 lat 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Allen & Overy sprzedała swoją firmę aosphere, która dostarcza system online z informacjami prawnymi wspierającymi ocenę ryzyka i compliance.  Spółkę przejęły fundusz private equity Inflexion i firma inwestycyjna Endicott Capital. Kancelaria pozostanie mniejszościowym udziałowcem. 

Aosphere to produkt Allen & Overy, który powstał w 2002 roku. Spółka przedstawia się jako dostawca wysokiej jakości produktów online do zarządzania ryzykiem prawnym, pomagających działać bardziej efektywnie. To w ramach rocznego abonamentu, 

Firma ma ponad 700 klientów takich jak banki, podmioty zarządzające aktywami i korporacje. Dostarcza analizy prawne online między innymi w zakresie finansowych instrumentów pochodnych, wymogów dotyczących ujawniania informacji przez akcjonariuszy czy prywatności danych. 

Firma do tej pory była integralną częścią Allen & Overy, teraz stanie się niezależnym podmiotem. Kancelaria ma zachować mniejszościowe udziały. 

Nie ujawniono wartośći transakcji. Według Financial Times mogło to być około 200 mln funtów.

Marka prawnicza Allen & Overy niebawem zniknie z rynku. Jak informowaliśmy już w LBP, wskutek fuzji z inną międzynarodową kancelarią Shearman & Sterling, powstanie firma prawnicza A&O Sherman. Finalizacja połączenia kancelarii ma nastąpić najpóźniej w maju przyszłego roku. 

Kancelaria Allen & Overy od 1991 roku ma swoje biuro także w Warszawie. Shearman & Sterling nie była dotąd obecna na polskim rynku prawniczym.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów