B2RLaw doradcą w inwestycji funduszu Vinci S.A. w innowacyjny system medyczny do opieki okołoporodowej 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Vinci S.A. przez fundusz HiTech ASI zainwestował w OASIS polski start-up med-tech, który zaprojektował i stworzył innowacyjny system ONIRY i urządzenie medyczne do diagnostyki w odpowiedzi na potrzebę znalezienia odpowiedniej metody wykrywania urazów mięśni dna miednicy bezpośrednio po porodzie, jak i poszukiwanie skutecznego sposobu zapobiegania poważnym powikłaniom tych urazów w późniejszym życiu. Specjalna technologia oparta na wiedzy klinicznej pozwala na wykrycie problemu w ciągu zaledwie 1 minuty.

– To projekt z ogromnym potencjałem, mający szansę zrewolucjonizować swoją branżę. Inwestycja Vinci w kwocie blisko 14 mln zł zostanie przeznaczona na przeprowadzenie certyfikacji wyrobu medycznego oraz komercjalizację rozwiązania. Tym bardziej cieszymy się, że możemy być jego częścią, wspierając prawnie proces inwestycyjny – powiedziała partner B2RLaw Agnieszka Hajos-Iwańska, która kierowała zespołem prawników kancelarii. 

– Nasz innowacyjny system do wykrywania urazów okołoporodowych, ONIRY, już niebawem pozwoli przeprowadzić proste, bezbolesne, szybkie i precyzyjne badanie, oceniające stan mięśni dna miednicy, u każdej kobiety, która właśnie urodziła siłami natury  – skomentowała prezes Oasis, Katarzyna Borycka.

– Wspólnie wierzymy, że ONIRY stanie się ważnym elementem w standardzie opieki okołoporodowej i planujemy wspierać spółkę w dążeniu do tego celu – powiedzieli przedstawiciele Vinci S.A. zarządzającego funduszem HiTech ASI.

W zespole B2RLaw obsługującym inwestycję, którym kierowała Agnieszka Hajos-Iwańska (Adwokat, Partner) byli także: Malwina Niczke-Chmura (Adwokat, Counsel), Paulina Wyrostek (Radca prawny, Counsel), Konrad Czernecki (Prawnik, Aplikant Radcowski), Małgorzata Tomaka (Młodszy prawnik) oraz Krzysztof Judasz (Młodszy prawnik).

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów