B2RLaw doradzała deweloperowi z RPA przy inwestycji logistycznej pod Łodzią

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Centrum logistyczne będzie oferować do 80.000 m2 nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni logistycznej do wynajęcia, a jego ukończenie planowane jest na koniec 2023 roku. MDC2 Park Łódź South jest zaprojektowany i budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i strategią ESG. 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie będzie podlegało recyklingowi, a dachy budynków będą przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Fortress REIT Limited jest największym w RPA właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych klasy premium. MDC2 Park Łódź South będzie trzecim parkiem logistycznym Fortress w Polsce i pierwszą inwestycją realizowaną wspólnie z MDC2.

– Bardzo cieszy nas pozyskanie tego projektu, ponieważ doskonale wpisuje się on w strategiczny profil inwestycyjny Fortress REIT Limited. MDC2 Park Łódź South zapewni nie tylko najwyższy standard dla nowoczesnego obiektu logistycznego typu big-box, ale także spełni wymagania dotyczące odpowiedzialności środowiskowej oraz zrównoważonego budownictwa. To kryteria coraz częściej poszukiwane przez najemców” – stwierdził w komunikacie prasowym Maciej Tuszyński, Dyrektor Zarządzający na Europę w Fortress REIT Limited. Jak dodał: – Strategiczna lokalizacja projektu i jego niekwestionowana jakość, które zagwarantuje deweloper, firma MDC2, w połączeniu z zapleczem finansowym i doświadczeniem Fortress REIT Limited niewątpliwie zaowocują komercyjnym sukcesem tego przedsięwzięcia.

Pracą zespołu B2RLaw kierował Senior Partner Rafał Zięba, a w jego skład wchodzili: Agnieszka Wojciechowska (Counsel) oraz Michał Blados i Weronika Nowosielska (Junior Associates).

– Dziękujemy Fortress REIT i MDC2 za zaufanie, jakim obdarzyli nas przy tej współpracy. Parki logistyczne i dystrybucyjne cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Jest nam szczególnie miło doradzać przy transakcji dotyczącej nieruchomości, której istotnym elementem jest ESG, zwłaszcza, że ESG to obszar, dla którego nasza kancelaria wyodrębniła wyspecjalizowany, dedykowany zespół, który konsekwentnie doradza klientom w ich zrównoważonych i odpowiedzialnych środowiskowo transformacjach – powiedział Senior Partner B2RLaw Rafał Zięba.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią B2RLaw.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów