B2RLaw doradzała przy przejęciu polskiego lidera zarządzania budynkami. “Wierzymy, że będziemy świadkami większej liczby transakcji między polskimi a węgierskimi firmami”

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Spółka B+N Referencia Zrt. istnieje od ponad 20 lat i regularnie plasuje się w rankingu 500 największych węgierskich przedsiębiorstw. Wiosną 2021 r. spółka przejęła udziały Grupy ISS w Czechach, Rumunii, a także na Słowacji i Węgrzech. W ślad za tym nastąpiło przejęcie słoweńskiej filii Grupy ISS. Dzięki przejęciu INWEMER firma będzie świadczyć usługi w sześciu kluczowych krajach regionu CEE, obsługując 15 milionów metrów kwadratowych powierzchni biurowych i zatrudniając 18 000 pracowników.

INWEMER od 1992 roku jest dominującym graczem w branży zarządzania i utrzymania czystości nieruchomości w Polsce. Do grona klientów firmy należą instytucje i spółki państwowe, przedsiębiorstwa prywatne, a także liczne firmy krajowe i międzynarodowe. INWEMER zatrudnia 7000 pracowników i świadczy usługi dla ponad 750 klientów na powierzchni 5,5 miliona metrów kwadratowych. 

B2RLaw doradzała B+N Referencia Zrt. w prawnych aspektach transakcji. Pracami kierowała Aleksandra Polak (Partner), przy wsparciu kluczowych członków zespołu: Krystyny Jakubowskiej (Prawnik) i Joanny Markowicz-Maciochy (Prawnik) . W skład zespołu wchodzili również Partnerzy Anna Cichońska i Marcin Huczkowski, Counsele Malwina Niczke-Chmura, Luiza Wyrębkowska i Filip Badziak, a także Radosław Minh Nguyen (Starszy Prawnik) oraz Radosław Kowalski (Prawnik).

– W ciągu ostatnich 2 lat spółka B+N Referencia Zrt. dokonała błyskawicznej ekspansji i stała się wiodącym graczem na rynku regionalnym. Jesteśmy dumni, że mogliśmy odegrać naszą rolę w tej podróży. Ponieważ pracownicy fizyczni w Europie pochodzą głównie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, możemy spodziewać się dalszej ekspansji B+N Referencia Zrt. w Europie Zachodniej. Spółka kształtuje również przyszłość branży FM. Poza ciągłym doskonaleniem swoich usług kładzie duży nacisk na innowacje technologiczne, wierząc, że automatyka i robotyka zyskują coraz większe znaczenie również w tej, tradycyjnej dotąd branży – powiedziała Aleksandra Polak.

O transakcji informował również Puls Biznesu. Na łamach gazety prezes B+N Referencia Zrt Ferenc Kis-Szölgyémi powiedział:

„Dzięki przejęciu Inwemera staliśmy się niewątpliwym liderem w regionie. Z uwagi na wielkość polskiego rynku i poziom jego rozwoju transakcja stanowi kamień milowy w naszej historii. Myślimy o kolejnych akwizycjach w regionie, ale nie na rynku polskim. Wierzymy jednak, że tym krokiem możemy dokonać przełomu w branży FM w Polsce”.

Partner B2RLaw, Aleksandra Polak skomentowała dla Pulsu Biznesu aktualny stan fuzji i przejęć na linii Polska – Węgry:

„Relacje biznesowe między Polską a Węgrami się zacieśniają, a co za tym idzie – przybywa transakcji między firmami. Węgierski deweloper Wing kupił w 2019 r. większościowy pakiet akcji Echo Investment, największego polskiego dewelopera. Nie zapominajmy też, że przewoźnik lotniczy Wizz Air bardzo mocno łączy nasze kraje – pierwszy w historii lot Wizz Aira odbył się z Katowic. Wierzymy, że będziemy świadkami większej liczby transakcji między polskimi a węgierskimi firmami. Niedawno spółka zależna Citroneksu, Yellow Premium Bananas, ogłosiła otwarcie działalności na Węgrzech. Dla przedsiębiorstw z obu krajów, po ustabilizowaniu pozycji lidera z u siebie, akwizycje w regionie są jednym z rozważanych sposobów wzrostu”.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią B2RLaw.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów