B2RLaw doradzała przy wartej ponad 30 mln dolarów inwestycji w badania kliniczne nad leczeniem nowotworów 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

B2RLaw doradzała amerykańskiemu ośrodkowi medycznemu Moffitt Cancer Center i jego spółce zależnej OncoBay Clinical przy wejściu do Oncobay inwestora – Clinscience, globalnej organizacji z siedzibą w Warszawie zajmującej się badaniami klinicznymi.

Inwestycja zapewni spółce macierzystej Clinscience, NEUCA Group większościowy udział w OncoBay. Łączna wartość transakcji to 33,5 mln USD (ok. 150 mln PLN).

OncoBay to butikowa organizacja badań klinicznych, specjalizująca się w immunoonkologii i terapii komórkowej, oferująca kompleksowe, niestandardowe rozwiązania CRO dla globalnych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. 

Moffitt Cancer Center & Research Institute to ośrodek leczenia i badań chorób nowotworowych o charakterze non-profit, zlokalizowanym w Tampie na Florydzie. Założony w 1981 roku przez ustawodawcę Florydy szpital został otwarty w październiku 1986 roku na kampusie Uniwersytetu Południowej Florydy.

Grupa NEUCA jest liderem rynku hurtowej dystrybucji produktów farmaceutycznych w Polsce.

Obie spółki będą wspólnie pracować nad rozwojem badań z zakresu immunoonkologii dla globalnego portfela klientów.

B2RLaw doradzała we wszystkich polskich aspektach transakcji. Zespół B2RLaw był kierowany przez Agnieszkę Hajos-Iwańską (Adwokat, Partner), a w jego skład wchodzili: Luiza Wyrębkowska (Radca prawny, Counsel), Piotr Leonarski (Adwokat, Doradca Podatkowy, Counsel) oraz Krzysztof Judasz (Młodszy prawnik).

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów