B2RLaw i Kondracki Celej w amerykańskim przejęciu krakowskiego CallPage

Opublikowano

Nasi Partnerzy

CallPage to firma ICT SaaS, działająca w oparciu o technologię blockchain. Została założona w 2015 roku przez Rossa Knapa, Andrew Tkachiva i Sergeya Butko. Sprzedaje rozwiązanie pozwalające na analizę zachowań klientów na stronie internetowej i umożliwiające nawiązanie bezpośredniego kontaktu między odwiedzającymi stronę internetową i przedstawicielami działu doradztwa klienta. W swojej historii otrzymała wsparcie od jednych z największych i najbardziej uznanych funduszy VC w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich, takich jak bValue, Wise Guys Investment, Uno Capital, TDJ-Pitango Ventures, Innovation Nest i Market One Capital.

SaaS Labs to firma założona w 2016 roku przez Gaurava Sharmę, tworząca rozwiązania informatyczne dla zespołów sprzedaży, wsparcia i marketingu, a także centrów kontaktowych, w celu zwiększenia automatyzacji i wydajności pracy oraz obniżenia kosztów. Ta szybko rozwijająca się firma, działająca w Indiach, na Filipinach i w USA, posiada dwa główne produkty: Justcall i Helpwise. JustCall to system telefoniczny w chmurze, stworzony dla zespołów sprzedaży, wsparcia i raportowania. Umożliwia tworzenie call center dla zespołów sprzedaży i contact center dla zespołów wsparcia. Oprócz funkcji systemu telefonii biznesowej JustCall oferuje również szereg funkcji automatyzacji przepływu pracy związanych z SMS-ami i połączeniami telefonicznymi.

Przejęcie Callpage wzbogaca pakiet produktów SaaS Labs, która obsługuje obecnie 4 000 klientów w ponad 40 krajach, w tym takie firmy jak Walmart, Pipedrive, Dominos i Jaguar.

W ramach ostatniej rundy inwestycyjnej firma zebrała 42 miliony dolarów. Zainwestowały w nią Sequoia Capital, Base10 Partners i Eight Roads.

Zespół B2RLaw pod kierownictwem Partnera Aleksandry Polak, przy wsparciu Agnieszki Hajos-Iwańskiej (Partner) oraz Krystyny Jakubowskiej (Prawnik), doradzał SaaS Labs w zakresie prawno-podatkowych aspektów transakcji. W skład zespołu wchodzili również Anna Cichońska (Partner), Marcin Huczkowski (Partner), Piotr Leonarski (Starszy Prawnik), Tomasz Michalczyk (Prawnik) oraz Małgorzata Tomaka (Młodszy Prawnik).

Udziałowców CallPage reprezentowała kancelaria Kondracki Celej, które prace prowadzili Rafał Celej oraz Arkadiusz Klejnowski.

– Fantastycznie jest doradzać przy kolejnej transakcji, w której polskie technologie i/lub ekspertyzy technologiczne odniosły tak duży sukces, że wzbudziły zainteresowanie międzynarodowych graczy. Trend, który obserwujemy, ma tendencję wzrostową. Gratulujemy firmom SaaS Labs i Callpage transakcji i z niecierpliwością czekamy na możliwość monitorowania ich postępów w trakcie wspólnego podboju globalnego rynku usług dla klientów – komentuje Aleksandra Polak, partner B2RLaw.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów