B2RLaw jako pierwsza polska kancelaria dołączyła do Greener Litigation Pledge

Opublikowano

Nasi Partnerzy

B2RLaw chce ograniczać wpływ swoje praktyki sporów sądowych na środowisko. Kancelaria, jako pierwsza w Polsce, podpisała zobowiązanie ”Greener Litigation Pledge” i tym samym dołączyła do projektu, w którym bierze udział wiele międzynarodowych kancelarii.

Działania B2RLaw w ramach Greener Litigation Pledge obejmą:

  • promowanie korzystania z korespondencji drogą elektroniczną;
  • zachęcanie do ograniczania drukowania dokumentów sądowych i innych dokumentów w wersji papierowej, jeśli tylko jest to możliwe;
  • chodzenie pieszo, jeżdżenie rowerem lub korzystanie z transportu publicznego w drodze do sądów, jeśli jest to wykonalne i właściwe;
  • popieranie zasadności składania zeznań przez świadków za pośrednictwem łącza wideo;
  • Uznając znaczenie osobistego stawiennictwa dla wymiaru sprawiedliwości, kancelaria zobowiązuje się aktywnie rozważać możliwość przeprowadzenia każdej rozprawy na odległość, w całości lub w części, w tym za pośrednictwem telefonu lub łącza wideo. B2RLaw będzie promować takie rozwiązanie w polskim systemie prawnym.

Greener Litigation Pledge to inicjatywa renomowanej brytyjskiej kancelarii Mishcon de Reya

Zainspirowana przez kampanię na rzecz Greener Arbitrations i jej założycielkę, Lucy Greenwood, oraz zgodnie z przyjętą strategią dotyczącą zmian klimatycznych, brytyjska kancelaria prawna Mishcon de Reya zaangażowała grupę podobnie myślących, wiodących brytyjskich i międzynarodowych kancelarii procesowych w celu opracowania zobowiązania ”Greener Litigation Pledge”: deklaracji określającej praktyczne zmiany, do których zobowiązują się prawnicy w ramach dążenia do osiągnięcia zerowego śladu węglowego. Członkami założycielami są kancelarie prawne Mishcon de Reya, Freshfields, Kennedys, Simmons & Simmons, HFW, Addleshaw Goddard, Herbert Smith Freehills, jak również kancelarie adwokackie Fountain Court i 3 Hare Court.

B2RLaw zamierza promować Greener Litigation Pledge w Polsce

Jak mówi, Edyta Zalewska, partner w praktyce sporów B2RLaw, przystąpienie do Greener Litigation Pledge wpisuje się w całą politykę kancelarii dotyczącą ESG. – B2RLaw posiada jedną z największych praktyk sporów sądowych w Polsce, w skład której wchodzi 30 prawników zajmujących się doradztwem w wielu rodzajach postępowań, począwszy od sporów korporacyjnych po przestępstwa ”białych kołnierzyków”. Podpisanie i zaangażowanie w program Greener Litigation Pledge jest dla B2RLaw naturalnym kierunkiem działania, z uwagi na nasze zaangażowanie w obszar ESG, nie tylko w zakresie doradztwa wdrożeniowego, ale także faktycznego stosowania polityk i procedur ESG. Co więcej, nasz zespół wraz z brytyjskimi partnerami zdecydował o przeniesieniu kampanii ”Greener Litigation” do Polski poprzez utworzenie inicjatywy ”Greener Litigation Poland”. Będziemy aktywnie zachęcać naszych kolegów i koleżanki do zaangażowania się w akcję, a także do promowania zmian, które przyczynią się do stworzenia bardziej ekologicznego środowiska w polskim systemie prawnym – powiedziała Edyta Zalewska.

– Jesteśmy zachwyceni, że B2R podpisała Greener Litigation Pledge i jest liderem tej inicjatywy w Polsce. Mamy nadzieję, że wiele firm w Polsce i innych jurysdykcjach pójdzie w ślady B2R, podpisując zobowiązanie i pracując nad zmniejszeniem wpływu swoich praktyk procesowych na środowisko – powiedział Alex Rhodes, head of purpose w Mishcon de Reya.

Polecamy:

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów