Będzie wielka fuzja. Partnerzy niemal jednomyślni

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Partnerzy kancelarii Allen & Overy i Shearman & Sterling potwierdzili zapowiadaną w maju fuzję. W przeprowadzonym głosowaniu zarówno w jednej, jak i drugiej kancelarii ponad 99% wspólników było za. Tym samym powstanie globalna (obecna także w Polsce) firma prawnicza A&O Sherman. 

Nowa kancelaria w liczbach to będzie prawie 4 tysiące prawników i niemal 800 partnerów w 48 biurach na świecie. 

Firmy mają teraz rozpocząć okres intensywnej współpracy i planowania integracji. Finalizacja fuzji ma nastąpić najpóźniej w maju przyszłego roku. 

– To historyczny moment. Cieszymy się, że nasi partnerzy tak zdecydowanie opowiedzieli się za tym połączeniem. Od dawna podziwiamy Shearman & Sterling za wyjątkową reputację, talent i bazę klientów. Jesteśmy przekonani, że razem stworzymy naprawdę wyjątkową globalną firmę, która zaspokoi potrzeby klientów w coraz bardziej złożonym i dynamicznym świecie – skomentował Wim Dejonghe, senior partner Allen & Overy. 

– A&O Shearman będzie kancelarią niepodobną do żadnej innej na świecie, stworzoną w celu osiągania wyjątkowych wyników poprzez celowe skupienie się na jakości, doskonałości i współpracy. Tworzymy nowego lidera w branży, z prawdziwie globalnymi możliwościami, jesteśmy podekscytowani tym, co nas czeka – powiedział Adam Hakki, senior partner Shearman & Sterling. 

We wcześniejszych oświadczeniach firmy wyjaśniały, że fuzja podyktowana jest zapotrzebowaniem klientów na globalną ofertę o najwyższej jakości, która pomoże im w coraz bardziej złożonym środowisku prawnym, regulacyjnym i geopolitycznym. Dzięki połączeniu Shearman & Sterling uzyska dostęp do znacznie rozszerzonej oferty na międzynarodowych rynkach we wszystkich obszarach praktyki, a Allen & Overy skorzysta z większego dostępu do bazy klientów korporacyjnych w USA.

Kancelaria Allen & Overy od 1991 roku ma swoje biuro także w Warszawie. Shearman & Sterling nie była dotąd obecna na polskim rynku prawniczym.

Allen & Overy została założona w 1930 roku w Londynie. Początki Shearman & Sterling sięgają XiX wieku – powstała w 1873 roku w Nowym Jorku.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów