Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Bendza Barszcz oraz Sadkowski i Wspólnicy w sprzedaży pakietu apartamentów w wieżowcu Złota 44

Kancelaria Bendza Barszcz doradzała spółce będącej właścicielem wieżowca Złota 44 przy sprzedaży pakietu apartamentów. Nabywcy doradzała kancelaria Sadkowski i Wspólnicy. Wartość transakcji to kilka milionów euro. Dokładnej ceny nie ujawniono.

W skład zespołu kancelarii Sadkowski i Wspólnicy doradzającej inwestorowi i nabywcy apartamentów weszli partner zarządzający, radca prawny Czesław Sadkowski, partner, radca prawny Mariusz Kowolik, adwokat Magdalena Selwa oraz radca prawna Paulina Zalcman.

Spółce Złota 44 doradzali założyciele kancelarii Bendza Barszcz – adwokat Igor Bendza i adwokat Grzegorz Barszcz, którzy współpracują z właścicielem wieżowca od 2017 roku. 

Złota 44 ma 192 metry wysokości i pozostaje najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Jak wynika z zestawienia firmy Urban One, najdroższy apartament w kraju w 2020 roku pod względem ceny za metr kwadratowy sprzedano właśnie w Złotej 44. Transakcja dotyczyła apartamentu zlokalizowanego na 42 piętrze (z 55) i o powierzchni 117 metrów kwadratowych. Cena za metr kwadratowy wyniosła 42 600 złotych.