Biotechnologiczne projekty B2RLaw

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Bakteriofagi dla ryb i roślin wodnych

Partner George Havaris wraz z counsel Pauliną Wyrostek i counsel Malwiną Niczke – Chmurą doradzali spółce Proteon Pharmaceuticals przy zawarciu strategicznego partnerstwa z norweską spółką Skretting

Firmy będą prowadzić wspólnie prace badawczo-rozwojowe produktów wykorzystujących technologię bakteriofagową w celu wsparcia hodowli zwierząt i roślin wodnych. Chodzi o metodę wykorzystania bakterii fagów do ochrony przed wirusami.  Technologia ma stać się ważnym elementem dla zarządzania wodnymi farmami hodowlanymi. Badania będą obejmować zastosowanie baketriofagów zarówno w wodzie, jak i w paszy.

Proteon Pharmaceuticals to polska spółka, która jest na dobrej drodze do osiągnięcia pozycji światowego lidera w swojej branży. Ochrona zdrowia zwierząt jest niedocenianą branżą w oczach opinii publicznej. Jednak zdrowie zwierząt ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i dobrobytu ludzi. Gratulujemy spółkom Proteon i Skretting tej ekscytującej współpracy i cieszymy się na dalsze wsparcie Proteon na drodze jego rozwoju” – mówi w komunikacie B2RLaw partner George Havaris.

Skretting to norweska spółka, która jest największym na świecie producentem pasz dla ryb hodowlanych. 

Polsko-amerykańskie testy nowych leków

Natomisat zespół prawników pod wodzą partnera Szymona Sypa, w skład którego wchodzili Iga Wojtczak – Opala oraz Jakub Niemiec, pracował nad projektem badawczym związanym ze zdrowiem ludzi. Prawnicy doradzali biotechnologicznej firmie Ambulero przy pozyskaniu finansowania od Orphinic Scientefic, firmy inwestującej w nowe leki. Kwota finansowania może wynieść do 5,5 mln dolarów. 

W ramach współpracy Ambulero i Orphinc Scientific utworzyły polską spółkę zależną, która będzie prowadzić w Europie testy kliniczne nowej terapii genowej poważnej choroby naczyniowej. 

Pragniemy pogratulować Ambulero i Orphinic Scientific tej transakcji. Ważna praca jaką wykonuje Ambulero oznacza, że ludzie cierpiący na poważne choroby naczyniowe (które w najlepszym przypadku powodują poważny dyskomfort, a w najgorszym mogą doprowadzić do śmierci) mogą żyć w spokoju wiedząc, że na horyzoncie pojawia się innowacyjne leczenie. Życzymy Ambulero powodzenia w przyszłych testach klinicznych” – mówi w komunikacie B2RLaw partner Szymon Syp. 

Ambulero to pochodząca ze Stanów Zjednoczonych firma zajmująca się terapią komórkową i genową bazująca na pracach badawczych Uniwersytetu z Miami. 

Orphinic Scientific to polska firma z biurami w Warszawie i kalifornisjkim Palo Alto zajmująca się inwestowaniem w leki na etapie późnego stadum badań przedklinicznych. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów