Bird & Bird doradza Obton A/S w związku z refinansowaniem kupna 49 farm fotowoltaicznych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Bird & Bird doradzała jednemu z największych deweloperów farm fotowoltaicznych w Europie, duńskiemu Obton A/S przy refinansowaniu nabycia 49 farm fotowoltaicznych. Instalacje położone są w południowo-zachodniej Polsce. Ich łączna moc to 49 MW. 

Doradztwo kancelarii dotyczyło kompleksowej transakcji finansowania transgranicznego, udzielonego przez niemiecki bank KfW IPEX-Bank GmbH, znany ze wspierania transformacji w kierunku neutralności węglowej poprzez finansowanie projektów łagodzenia zmian środowiskowych, wspieranie projektów transformacji energetycznej i wnoszenie pozytywnego wkładu w globalne działania na rzecz klimatu Była to wielowątkowa i skomplikowana transakcja refinansowania z udziałem kilkudziesięciu podmiotów z siedzibą w Polsce i Danii. 

Transakcję nadzorował Maciej Georg (Partner), kierujący zespołem zajmującym się transakcjami finansowania, przy wsparciu Olgi Koszewskiej (Counsel), Krzysztofa Wiśniewskiego (Senior Associate) oraz Jakuba Leszczyńskiego (Junior Associate). Rafał Dziedzic (Partner kierujący praktyką Corporate/M&A) oraz Mariya Borsuk (Senior Associate) doradzali przy kwestiach cywilnoprawnych związanych z rozliczeniem przepływów pieniężnych w grupie Obton w związku z finansowaniem. Warszawski zespół prawników wspierał w zakresie zagadnień transakcyjnych z obszaru prawa duńskiego Vivek Kailas, (Counsel) z biura Bird & Bird w Kopenhadze. 

– Obton bardzo docenia zaangażowanie, profesjonalizm i ukierunkowane na osiągnięcie rozwiązań podejście zespołu Bird & Bird w tej obszernej i złożonej transakcji. Zespół Bird & Bird wspierał Obton przy wielu różnych aspektach transakcji i był dla nas nieocenionym wsparciem – skomentował Henrik Knattrup Nielsen, Senior Manager, Legal, Energy Storage, Obton A/S.

Finansującemu bankowi KfW IPEX-Bank GmbH doradzała kancelaria Clifford Chance.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów