Bird & Bird doradzał Customs Support Group przy przejęciu Rusak Business Services

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Bird & Bird doradzała Customs Support Group, spółce portfelowej europejskiego funduszu private equity – Castik Capital, będącej jednym z wiodących w Europie niezależnych, cyfrowych i neutralnych dostawców usług celnych, z siedzibą w Holandii w związku z nabyciem Rusak Business Services, polskiego lidera sektora obsługi celnej działającego w ponad 20 lokalizacjach w Polsce i Wielkiej Brytanii. 

Kancelaria wspierała Customs Support Group na każdym etapie transakcji, począwszy od badania due diligence poprzez przygotowanie i negocjowanie dokumentów transakcyjnych, w tym umów sprzedaży udziałów Rusak Business Services sp. z o.o. oraz Rusak UK Ltd., poprzez wsparcie w okresie pomiędzy podpisaniem a zamknięciem transakcji, skończywszy na doradztwie przy jej finalizacji.

W skład głównego zespołu odpowiedzialnego za projekt z ramienia Bird & Bird, wchodzili z prawnicy z warszawskiego i londyńskiego biura, którym kierował Ludomir Biedecki (Partner zespołu Corporate & M&A w Warszawie): Wojciech Nowosad (Senior Associate, Corporate & M&A, Warszawa), Justyna Walendziak (Junior Associate, Corporate & M&A, Warszawa), Karolina Ponikowska (Junior Associate, Corporate & M&A, Warszawa), George Mason (Senior Associate, Corporate & M&A, Londyn), Anna Mikhalkovich (Associate, Corporate & M&A, Londyn). 

Ten główny zespół transakcyjny wspierany był przez prawników z biura w Warszawie: Martę Korembę (Partner), Karolinę Stawicką (Partner), Mateusza Dubka (Counsel), Martę Kwiatkowską-Cylke (Counsel), Bartłomieja Sikorę (Counsel), Mateusza Bednarskiego (Senior Associate), Mateusza Żuka (Senior Associate), Olgę Dąbrowską-Mel (Associate), Barbarę Staniszewską (Associate), Filipa Windaka (Associate), Mateusza Kosowicza (Junior Associate), Michała Liszkę (Junior Associate) oraz Julię Belinę (Prawnik). 

– Jesteśmy wdzięczni, że Grupa Customs Support powierzyła nam przeprowadzenie swojej pierwszej bezpośredniej inwestycji w Polsce. Transakcja miała szybkie tempo, co było kluczowe dla naszego klienta. Dotrzymaliśmy jednak wszystkich terminów, pomimo multijurysdykcyjnych aspektów obejmujących kwestie prawa polskiego, angielskiego i luksemburskiego. Mamy nadzieję, że ta akwizycja będzie jedną z wielu przeprowadzonych przez naszego klienta nie tylko w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale także w skali globalnej – powiedział Ludomir Biedecki.

– Dodając Rusak Business Services do rodziny Customs Support Group, pozyskaliśmy fantastyczny zespół z doskonałymi liderami. Dzięki te inwestycji wzmocniliśmy naszą pozycję rynkową w Polsce i poszerzyliśmy skalę działalności zarówno pod względem geograficznym jak i wolumenu. Dziękujemy kancelarii Bird & Bird za sprawne przeprowadzenie nas przez każdy etap transakcji i dotrzymanie napiętego harmonogramu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług oraz pragmatycznego i zorientowanego na biznes podejścia, które pomogło z powodzeniem zamknąć transakcję – skomentował Sebastian Ootjers, dyrektor M&A i rozwoju korporacyjnego w Customs Support Group.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów