Bonusy dla innowatorów w SSW. Kancelaria sfinansuje projekty legaltech oraz taxtech swoich pracowników i podzieli się z nimi zyskami 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jak wyjaśnia Michał Rakowski, manager w zespole Innovation & Technology SSW, program bonusowy stworzono w formule, która nie tylko pozwala zainteresować i zaktywizować współpracowników, ale również skutecznie zachęcić ich do związania się z kancelarią na dłuższy czas. – Przewiduje ona, że współpracownik otrzymywać będzie bonus przez cały czas trwania jego współpracy z SSW, w wysokości uzależnionej od przychodów i znanych, ustalonych w biznes planie projektu kosztów, bez żadnych warunków pisanych tzw. małym druczkiem. Przy tak przyjętych, prostych i przejrzystych założeniach, jestem przekonany o tym, że program ten ma szansę stać się sztandarowym benefitem SSW i przyciągać osoby, które dzięki swojemu zaangażowaniu i pomysłowości nie tylko zrealizują swoje wizje, ale też sfinansują mniejsze i większe marzenia – podkreśla Michał Rakowski. – W naszym mniemaniu digitalizacja to podstawa. Nie tylko z założenia usprawnia działalność firmy, ułatwia funkcjonowanie, czy oszczędza czas, ale zdecydowanie wpływa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej. W dzisiejszym świecie nikt nie ma co do tego wątpliwości – dodaje dyrektor HR kancelarii SSW Sylwia Legucka-Kosydar. 

Każdy pomysł  zgłoszony przez współpracowników SSW jest w pierwszej fazie wstępnie weryfikowany przez zespół Innovation & Technology, a następnie kierowany do fazy warsztatowej, gdzie w procesie design thinking (również przy wiodącym udziale zespołu I&T) powstaje produkt. Następnie jest on ostatecznie prezentowany zarządowi i poddawany ocenie. – Zasadą jest, że zgłoszenia innowatorów obsługiwane są priorytetowo. Tak aby po pierwsze podkreślać dynamikę z jaką mamy ambicje działać, a po drugie, aby pomysłodawca od razu dostał feedback, wiedział, że organizacja jest zainteresowana i „zaopiekowała się” tematem – mówi Michał Rakowski. 

Zespół Innovation & Technology, który razem z działem HR odpowiada za realizację programu bonusowego dla innowatorów to zespół, w którym pracują specjaliści o różnych kompetencjach, pozwalających na efektywne zarządzanie projektami informatycznymi na każdym etapie, a także optymalizowanie i automatyzację procesów biznesowych. W razie konieczności, oprócz wewnętrznych programistów, zespół współpracuje także z dostawcami zewnętrznymi – softwarehouse’ami.  Zespół I&T zorganizowany jest wokół dwóch obszarów – wewnętrznego i zewnętrznego. Pierwszy, kierowany przez Krzysztofa Zielińskiego, ma na celu utrzymanie, aktualizację i rozbudowę rozwiązań technologicznych wspierających usprawnienia wewnętrznych procesów. Drugi natomiast, zarządzany przez Michała Rakowskiego, nastawiony jest na poszukiwanie, analizę i w dalszej kolejności rozwój produktów technologicznych w zakresie prawa i podatków, mogących wspierać klientów SSW.

Program Enhancing Innovation działa od połowy sierpnia.  Zgłoszono już 16 koncepcji projektowych. Spośród nich, jedna przeszła pełen proces design thinking i po pozytywnej decyzji zarządu, jest obecnie w fazie konsultacji z dostawcami, którzy będą realizować prace programistyczne. Kolejne dwie oczekują na finalne potwierdzenia założeń i zostaną przedłożone do oceny. Cztery propozycje zostały skierowane do wewnętrznej realizacji, natomiast pozostałe znajdują się w fazie warsztatowej.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów