Clifford Chance doradzała prowadzącym księgę popytu w emisji zielonych obligacji GTC

Opublikowano

Nasi Partnerzy

GTC zdecydowało się na emisję zielonych obligacji w związku z zobowiązaniem do certyfikowania swojego portfela biurowego i handlowego certyfikatami LEED, BREEAM i DGNB. Kwota równa wpływom netto z emisji zostanie przeznaczona na refinansowanie portfela kwalifikujących się zielonych aktywów, zgodnie z założeniami Ramowych Zasad Dotyczących Zielonych Obligacji GTC, a także na finansowanie przyszłych projektów o podobnym charakterze.

Jak poinformowało GTC, emisja okazała się dużym sukcesem. – Księga popytu została zapełniona w ciągu zaledwie kilku godzin od rozpoczęcia zapisów. W sumie zainteresowanie objęciem obligacji GTC zgłosiło 120 inwestorów z Europy kontynentalnej i Wielkiej Brytanii. Mimo wzmożonej aktywności na rynku długu i dużej podaży ze strony firm z sektora nieruchomości, wartość zapisów przekroczyła 1,4 mld euro – skomentował Ariel Ferstman, CFO oraz członek Zarządu GTC. 

Z Clifford Chance współprowadzącym księgę popytu doradzali: z warszawskiego biura partner Grzegorz Namiotkiewicz i senior associate Aleksandra Rudzińska, z biura w Londynie partner Paul Deakins i senior associate Rusell Harris

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów