CMS doradzała funduszowi PFR przy wyjściu z inwestycji w Elektrownię Jaworzno

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria CMS doradzała Funduszowi Inwestycji Infrastrukturalnych – Kapitałowy FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju S.A. (PFR) – przy sprzedaży udziałów w spółce Nowe Jaworzno Grupa Tauron sp. z o.o. (NJGT) na rzecz Tauron Polska Energia S.A.  

Zakłady Elektrowni Jaworzno, Oddział Jaworzno III, fot. tauron-wytwarzanie.pl

Spółka NJGT odpowiadała za budowę nowego bloku w Jaworznie o wartości ponad 6 mld zł, jedną z największych inwestycji w sektorze energetycznym ostatnich lat, a obecnie jest operatorem instalacji o mocy 910 MW. 

W grudniu. Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych – Kapitałowy FIZAN po trzech latach sprzedał wszystkie posiadane udziały w NJGT, a wartość transakcji wyniosła ponad 1 mld złotych. 

Kancelaria CMS doradzała kompleksowo na rzecz funduszu zarówno w procesie inwestycji w nowy blok w Jaworznie trzy lata temu., w trakcie budowy jednej z najnowszych instalacji energetycznych, jak i przy sprzedaży udziałów w spółce NJGT. 

Z ramienia CMS w pracach uczestniczył interdyscyplinarny zespół złożony z prawników specjalizujących się w doradztwie transakcyjnym, regulacyjnym na potrzeby sektora energetycznego, inwestycyjnym, w zakresie prawa ochrony środowiska, prawie ochrony konkurencji oraz praw własności intelektualnych. 

Pracami zespołu CMS kierowali Błażej Zagórski, partner z praktyki transakcyjnej oraz Piotr Ciołkowski, partner i lider zespołu ds. regulacyjnych w sektorze energetycznym. W skład zespołu weszli: Olga Czyżycka, counsel, Rafał Burda, starszy prawnik z zespołu transakcyjnego i Mateusz Mazur, prawnik, oraz Michał Andruszkiewicz, counsel, Piotr Prawda, starszy prawnik, Jan Radziuk, starszy prawnik, Ada Szon, associate, i Adam Kedziora, starszy prawnik, z zespołu z zespołu energetyki i projektów infrastrukturalnych. Doradztwo w zakresie prawa ochrony środowiska zapewniła Agnieszka Skorupińska, partner i lider zespołu prawa ochrony środowiska, a w kwestiach związanych z prawem własności intelektualnej w pracach uczestniczył Maciej Olejnik, starszy prawnik. 

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią CMS

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów