CMS doradzała Lewandpol przy projekcie jednego z największych parków energii odnawialnej w Europie Środkowo-Wschodniej

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kleczew Solar & Wind będzie jednym z największych parków odnawialnej energii w Europie Środkowo – Wschodniej, a także pierwszym w Polsce wielkoskalowym projektem łączącym energię solarną i wiatrową.

Przy projekcie Kleczew Solar & Wind pracowały zespoły prawników z praktyk Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych oraz Bankowości i Finansów CMS.

Kancelaria przygotowała m.in. analizę prawną due diligence projektu oraz negocjowała umowy projektowe – w tym kontrakt EPC, umowy dostaw inwestorskich, umowę na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu, umowy eksploatacji i utrzymania farmy fotowoltaicznej i wiatrowej, umowę Balance of Plant oraz umowę na dostawę turbin wiatrowych.

Zespołem Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych kierowałi Kacper Stanosz i Jan Radziuk, pod nadzorem Łukasza Szatkowskiego. W jego skład weszli: Magdalena Czenko, Patrycja Styczyńska, Alicja Smyklińska oraz Andrzej Szostak. 

Ze strony Bankowości i Finansów pracami kierowała Martyna Markiewicz. Wspierał ją zespół, w którego skład weszli m.in.: Karolina Bandzul-Król i Maciej Lorenz. Prace nadzorował Michał Mężykowski.

Lewandpol Holding jest jednym z czołowych polskich inwestorów prywatnych działających w obszarze odnawialnych źródeł energii. Od niemal dekady firma rozwija działalność inwestycyjną w formule „family office”, która koncentruje się na dojrzałych inwestycjach OZE w Polsce (zarówno na etapie około ready-to-build lub późniejszym). 

Energia z farmy Kleczew Solar & Wind popłynie do odbiorców jeszcze w tym roku. Jej przewidywana moc to ponad 200 MW, co powinno wystarczyć na zaspokojenie potrzeb około 100 000 gospodarstw domowych. Projekt zakłada również możliwość rozbudowy. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów