CMS nie będzie przyjmować zleceń od rosyjskich firm. Przyszłość biura w Moskwie niepewna

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria CMS dołączyłą do grona międzynarodowych kancelarii, które kończą z doradzaniem rosyjskiemu biznesowi. Jak informowaliśmy, na podobny ruch, spośród kancelarii posiadających biuro w Polsce, zdecydowały się między innymi Linklaters i Allen & Overy, z polskich kancelarii między innymi DZP.

„Zdecydowanie potępiamy brutalną i bezprawną inwazję Rosji na Ukrainę. Jesteśmy z narodem ukraińskim i nadal inspiruje nas jego odwaga i odporność w obliczu niewysłowionej agresji. Od początku inwazji naszym najwyższym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszym kolegom i ich rodzinom na Ukrainie. Na szczęście wszyscy są obecnie bezpieczni i znajdują się pod opieką, a my będziemy nadal wspierać ich w każdy możliwy sposób” – napisano w komunikacie CMS.

Następnie firma poinformowała, że ze względu na powagę obecnej sytuacji, nie będzie na razie przyjmować nowych zleceń od podmiotów z siedzibą w Rosji ani od osób mających powiązania z rządem rosyjskim, niezależnie od miejsca ich siedziby.

CMS podkreśliła przy tym, że dokonuje przeglądu bieżącej pracy, aby zapewnić, że pozostaje w zgodzie z międzynarodowymi sankcjami oraz swoimi zasadami i wartościami.

Jak napisano w komunikacie: “Przyszłość biura w Moskwie jest również poddawana krytycznej ocenie”.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów