CMS przejęła zespół 5 prawników z Deloitte Legal 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

CMS wzmocniła praktykę transakcji i prawa spółek przejmując z Deloitte Legal zespół prawników specjalizujących się w fuzjach i przejęciach oraz rynku kapitałowym. Do kancelarii dołączyli: nowy partner Ryszard Manteuffel oraz counsel Robert Semczuk. W kolejnych miesiącach dojdą także senior associate Zuzanna Sapocińska oraz associates – Łukasz Duchiński i Piotr Wójcik. Nowi prawnicy, specjalizujący się w transakcjach fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych mają wnieść do kancelarii również unikalne doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów prywatnych. 

– Otoczenie biznesowe zmienia się dziś szybciej niż kiedykolwiek. Podobnie zmieniają się oczekiwania naszych klientów. Właśnie dlatego w CMS stale poszukujemy unikalnych kompetencji, pozwalających odpowiadać na dynamikę naszego rynku. Ekspercka wiedza Ryszarda oraz jego zespołu, a także ich wyjątkowe doświadczenie, stanowią idealną synergię z naszymi pozostałymi liniami biznesowymi. Niemniej istotna jest również osobowość każdego z nowych członków zespołu, ich otwartość na współpracę i wspólne inicjatywy oraz koleżeńska postawa – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający CMS w Polsce.

Nowi prawnicy CMS staną się cześcią ponad 30-osobowej praktykę transakcji i prawa spółek,  na której czele stoi partner Sławomir Czerwiński. 

– Niezwykle cenię sobie kompetencje i doświadczenie Ryszarda, z którym niejednokrotnie mieliśmy przyjemność spotkać się podczas pracy przy projektach M&A. Jestem przekonany, że razem z zespołem wniosą do naszej praktyki nową perspektywę oraz ekspertyzę, które pozwolą nam jeszcze efektywniej realizować naszą strategię rozwoju oraz oferować klientom unikatowe i dopasowane do ich potrzeb rozwiązania na najwyższym poziomie – komentuje Sławomir Czerwiński. 

– Cieszę się, że dołączamy do CMS i będziemy mogli realizować ambitne cele, jakie ma przed sobą kancelaria. Współpraca z innymi zespołami CMS w Polsce oraz z zespołem międzynarodowym otwiera przed nami nowe możliwości wsparcia klientów zarówno w projektach lokalnych, jak i transgranicznych. Będziemy też uczestniczyć w tworzeniu narzędzi dla klientów w oparciu o nowe technologie, w tym AI – dodaje Ryszard Manteuffel. 

Ryszard Manteuffel posiada wieloletnie doświadczenie w prawie korporacyjnym oraz prawie rynku kapitałowego, ze szczególnym uwzględnieniem przejęć spółek notowanych na giełdzie oraz podmiotów regulowanych (domy maklerskie, TFI), ofert papierów wartościowych (IPO, SPO, ABB) oraz spraw regulacyjnych (zakładanie firm inwestycyjnych). Doradza klientom prywatnym w ich działalności inwestycyjnej, spółkom notowanym na giełdzie, funduszom inwestycyjnym, w szczególności family office we wszystkich aspektach prawa korporacyjnego oraz papierów wartościowych. Jest również wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Robert Semczuk jest radcą prawnym specjalizującym się w doradztwie w zakresie prawa handlowego, prawa spółek, fuzji i przejęć, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz prawa międzynarodowego prywatnego. Doradza klientom w zakresie tworzenia oraz wdrażania procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz grup kapitałowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, w tym w połączeniach, przekształceniach, podziałach oraz likwidacjach spółek. Zapewnia również wsparcie postransakcyjne w projektach restrukturyzacji przedsiębiorstw. Jest także absolwentem prawa we Francji i skupia się na obsłudze klientów francuskich.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów