Czego kancelarie oczekują od młodych prawników? [Prawniczy start kariery]

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Wiele komentarzy wywołał opublikowany ostatnio w mediach społecznościowych slajd z “nienegocjowalnymi” wymaganiami wobec młodych prawników przedstawiony w prezentacji jednej z globalnych kancelarii. Wśród nich między innymi wymóg bycia online 24/7 czy rekomendacja, którą można streścić: lepiej nie zadawaj pytań, przychodź tylko z rozwiązaniami. Całą historię opisał między innymi Business Insider (czytaj więcej). Ton prezentacji i jej treść po raz kolejny wywołały dyskusję o stylu pracy w branży prawniczej. Jak zatem rzeczywiście wygląda praca młodych prawników w biznesowych kancelariach prawnych? Postanowiliśmy porozmawiać o tym w webinarze z cyklu Prawniczy Starty Karierym, którego partnerem jest kancelaria DLA Piper. 

Damian Gadomski rozmawiał z HR Manager warszawskiego biura DLA Piper Anną Brzozowską oraz Filipem Wilczyńskim juniorów associate w praktyce prawa korporacyjnego oraz fuzji i przejęć kancelarii. Jak podkreślali zgodnie goście naszego webinaru, choć praca prawnika biznesowego jest wymagająca, to jednak twierdzenie, że wygląda, jak we wspomnianej na wstępie prezentacji jest dużą przesadą. 

Czego więc rzeczywiście powinni spodziewać się młodzi prawnicy? Jakie wymagania są im stawiane? A czego sami mogą lub powinni oczekiwać?  O tym między innymi w naszej rozmowie. Mówimy także o tym jak DLA Piper rozwija talenty i pomaga w budowaniu prawniczej kariery – szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć także w ofercie programu stażowego DLA Piper tutaj.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów