Czterech partnerów DZP przeniosło się do Rymarz Zdort Maruta 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Do kancelarii Rymarz Zdort Maruta dołączyło czterech partnerów praktyki life sciences dotychczas związanych z Domański Zakrzewski Palinka. To Michał Czarnuch, Dr Anna Partyka-Opiela, Marcin Pieklak oraz Tomasz Kaczyński. W sumie wraz z nimi w najbliższych miesiącach do Rymarz Zdort Maruta dołączy kilkunastu prawników. 

– Utworzenie praktyki Life Sciences oraz dołączenie tak renomowanych prawników do naszego zespołu, jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Jestem pewien, że dzięki połączeniu ich wiedzy i doświadczenia z siłą naszych dotychczasowych praktyk, będziemy w stanie oferować klientom kompleksowe i multidyscyplinarne doradztwo prawne na najwyższym poziomie w sposób, który dotychczas nie był spotykany na rynku – skomentował Paweł Zdort, partner zarządzający w Rymarz Zdort Maruta.

Na czele praktyki Life Sciences stanął Michał Czarnuch, który ma znaczące doświadczenie w szeroko pojętym obszarze służby zdrowia. Specjalizuje się przede wszystkim w prawie administracyjnym, a w szczególności prawie farmaceutycznym, prawie wyrobów medycznych, medycznym, prawie reklamy, prawie europejskim i prawie konkurencji, a także compliance w sprawach związanych z zarzutami korupcji. 

– Niezmiernie się cieszę, że kancelaria Rymarz Zdort Maruta dostrzega bardzo dynamiczny rozwój branży Life Sciences oraz zdecydowała się powierzyć nam misję tworzenia tej praktyki w ramach kancelarii. Jestem przekonany, że nasza silna pozycja i renoma, którą od lat cieszymy się na rynku, pozwoli nam na skuteczne doradztwo zarówno dla obecnych oraz nowych klientów kancelarii. Bardzo liczę na synergię z pozostałymi praktykami kancelarii takim jak TMT oraz M&A na zmieniającym się rynku transakcji. To połączenie najlepszego doświadczenia w obszarze farmacji z doświadczeniami transakcyjnymi oraz technologicznym  – powiedział w komunikacie kancelarii  Michał Czarnuch. 

Jak informuje kancelaria, nowy zespół Life Sciences będzie świadczył doradztwo w zakresie prawa farmaceutycznego, biotechnologii, prawa żywnościowego, opieki zdrowotnej, MedTech oraz weterynarii na rzecz polskich i zagranicznych podmiotów z branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia, spożywczej i chemicznej, a także przedsiębiorców z branży alkoholowej i tytoniowej.

– Powiększenie naszego zespołu o specjalistów w dziedzinie Life Sciences jest trzecim tegorocznym wydarzeniem istotnie powiększającym skalę i zakres usług naszej firmy – po połączeniu z zespołem Maruta Wachta i z zespołem Agnieszki Skorupińskiej, zajmującym się ochroną środowiska i ESG. Można w związku z tym postawić pytanie, ile tego typu kroków planujemy na rok 2024. Na szczęście, można również na to pytanie nie odpowiadać w tej chwili. Z całą pewnością jednak w Polsce jest miejsce na firmę prawniczą najwyższej jakości o rozmiarze większym niż nasz obecny – podkreśla Paweł Rymarz.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów