Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Dentons doradzał HB Reavis przy rekordowym finansowaniu Varso Tower 

Kancelaria Dentons doradzała HB Reavis przy pozyskaniu kredytu refinansującego realizację kompleksu Varso Place. Kwota kredytu to 475 milionów euro. Tym samym to największą tego typu transakcją w historii rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Finansowania udzieliło konsorcjum banków: Santander Bank Polska, Bank Pekao, Helaba oraz Berlin Hyp.

Varso Place to trzy budynki o łącznej powierzchni najmu 144 tys. mkw. Mieszczą się w nich biura, hotel, centrum innowacji oraz lokale usługowe. Flagowym budynkiem jest oczywiście Varso Tower. Wieżowiec ma 310 metrów wysokości. 

Zespół Dentons wspierał HB Reavis w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz w zakresie aspektów podatkowych i korporacyjnych.

– Wspieranie HB Reavis przy realizacji ich planów inwestycyjnych to dla nas zawsze ogromna satysfakcja i wyróżnienie. Cieszymy się, że ponownie mogliśmy doradzać przy wyjątkowym finansowaniu tak prestiżowego projektu, jakim jest Varso Place – powiedział Bartosz Nojek, partner w Zespole Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons, który nadzorował transakcję. 

Bartosza Nojka wspierali Aleksandra Czyż (senior associate) oraz Mateusz Ciechomski (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów. 

Przy transakcji pracowali także prawnicy: Dariusz Stolarek (partner) i Maciej Sopel (senior associate) z Zespołu Prawa Podatkowego, Michał Wasiak (partner) i Natalia Greiner (associate) z Zespołu Spółek, Fuzji i Przejęć, a także Katarzyna Bilewska (partner), Wojciech Łysek (counsel) i Radosław Żygadło (associate) z Zespołu Postępowań Sądowych i Arbitrażu. 

W zakresie prawa luksemburskiego doradzał zespół w składzie: Stéphane Hadet (partner), Christophe Renaudin (counsel), Yifan Zhang (senior associate), Jinjing Zheng (associate), Arnida Alija (associate) z biura w Luksemburgu, natomiast w zakresie prawa słowackiego wsparcia udzielili Petra Štrbová (counsel) i Dávid Stanek (associate) z biura Dentons w Bratysławie.