Dentons doradzał PKO BP przy finansowaniu nowej farmy wiatrowej w Wielkopolsce

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Zakres prac prawników Dentons obejmował kompleksowe wsparcie kredytodawcy w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania, a także w związku z przeprowadzeniem prawnego due diligence projektu. Dokumenty transakcyjne były sporządzone pod prawem polskim i obejmowały między innymi umowę hedgingową.

Projekt nadzorował Mateusz Toczyski, partner współkierujący globalną praktyką Bankowości i Finansów w Dentons, a bezpośrednio prowadził go managing counsel Tomasz Zwoliński, którego wspierali senior associate Marcin Gruszka iassociate Wiktor Zień z warszawskiego Zespołu Bankowości i Finansów. Pracami Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych kierowali partnerzy Agnieszka Kulińska i Christian Schnell.

– Doradztwo na rzecz PKO Banku Polskiego to zawsze ogromna przyjemność i wyróżnienie, zwłaszcza kiedy mamy możliwość zaoferowania wsparcia prawnego w projekcie z sektora energetyki odnawialnej, co idealnie wpisuje się w nasze cele ESG i zrównoważonego rozwoju – powiedział Mateusz Toczyski

– Cieszymy się z doradztwa przy tym projekcie. Konstrukcja i zabezpieczenie transakcji tego rodzaju i charakteru to nasz sposób na wspieranie prowadzenia biznesu w sposób bardziej zrównoważony – dodał Tomasz Zwoliński.

Grupa VSB z siedzibą w Dreźnie jest jednym z wiodących dostawców kompleksowych usług w ramach energetyki odnawialnej. VSB projektuje i buduje farmy wiatrowe i parki fotowoltaiczne w Europie i Azji. Od 1996 roku Grupa oddała do użytku ponad 700 elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej ok. 1,1 GW i wolumenie inwestycji wynoszącym 1,7 miliarda euro.

Prace budowlane na farmie Baranów–Rychtal rozpoczęły się w listopadzie zeszłego roku. Uruchomienie turbin jest planowane na 2023 rok.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Dentons.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów