Dentons i Madeleine Albright tworzą globalną firmę doradczą

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Dentons wraz z firmą konsultingową byłej sekretarz stanu USA Madaleine Albright stworzyli Dentons Global Advisors. Kancelaria Dentons jest mniejszościowym udziałowcem firmy. Ma być też jej głównym partnerem, choć, jak zaznaczono w komunikacie prasowym, Dentons Global Advisors będzie też współpracować z innymi kancelariami.

Jak wyjaśnia stojący na czele Dentons Global Advisors (do niedawna Senior Advisor w kancelarii Dentons) Edward Reilly, firma narodziła się w wyniku jego rozmów z przewodniczącym globalnej rady Dentons Joe Andrew oraz globalnym partnerem zarządzającym kancelarii Elliott’em Portnoy.  – Zauważyliśmy, że wyzwania prawne i problemy polityczne, przed którymi stoją organizacje, często nakładały się na siebie, tworząc autentyczną potrzebę opracowania zintegrowanych rozwiązań prawnych i doradczych – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym firmy, Edward Reilly. 

Partnerem Dentons w tym przedsięwzięciu została Albright Stonebridge Group – firma konsultingowa, na której czele stoi Madeleine K. Albright 64. Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych. – Jesteśmy dumni, że jesteśmy członkiem-założycielem Dentons Global Advisors – powiedziała Albright. – W okresie ostatnich dwudziestu lat zbudowaliśmy niezrównany zespół doradców strategicznych i zyskaliśmy reputację firmy, która rozwiązuje najtrudniejsze problemy, wywierając jednocześnie pozytywny wpływ na otaczający świat. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć partnerów, którzy podzielają naszą wizję i mają doświadczenie, które uzupełnia nasze zasoby. To ekscytujące nowe przedsięwzięcie przyniesie naszemu zespołowi jeszcze więcej nowych wyzwań, dostarczając jednocześnie ogromnych korzyści naszym klientom, którzy oczekują szerokiego wsparcia z różnych dziedzin – dodała była sekretarz stanu USA.

Dentons Global Advisors ma się specjalizować w usługach z zakresu dyplomacji handlowej, doradztwa w zakresie rynków kapitałowych, doradztwa transakcyjnego, zarządzania kryzysami, sporami i innymi wyzwaniami, pozycjonowania korporacyjnego oraz doradztwa w zakresie ryzyka biznesowego i geopolitycznego.

– Wiodące firmy globalne wymagają holistycznych, zintegrowanych i wielowymiarowych rozwiązań adekwatnych do środowiska, w którym prowadzą działalność –  komentował uruchomienie Dentons Global Advisors Elliot Portnoy, globalny partner zarządzający Dentons. – Jesteśmy przekonani, że zespoły zarządzające oraz członkowie zarządów bardzo szybko docenią wyjątkową wartość płynącą z współpracy z firmą doradczą, która działa ramię w ramię z największą na świecie kancelarią prawną, szczególnie w przypadku najbardziej wrażliwych i poufnych zleceń, takich jak transakcje, kryzysy, dochodzenia czy spory sądowe – dodał Portnoy.

źródło: materiały prasowe Dentons

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów