Dentons stawia na obronność i bezpieczeństwo. Do kancelarii jako partner dołączył Jarosław Witek 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jarosław Witek ma duże doświadczenie w negocjacjach umów dostawy z Inspektoratem Uzbrojenia/Agencją Uzbrojenia oraz projektów offsetowych związanych z dostawą. Negocjował m.in. umowy offsetowe z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz umowy w sprawie wykonania zobowiązań offsetowych (umowy transferu technologii i umowy licencyjne) z wyznaczonymi polskimi partnerami. 

Do jego klientów należą w szczególności firmy z sektora zbrojeniowego: dostawcy uzbrojenia, sprzętu wojskowego i lotniczego, systemów awionicznych czy rozwiązań rakietowych. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych krajowych, Unii Europejskiej, NATO oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (w każdym przypadku, do klauzuli „tajne” włącznie).

– Miniony rok 2022 przebiegał pod hasłem wojny w Ukrainie oraz wiążących się z nią konsekwencji. Jako społeczeństwo musieliśmy redefiniować swoje podejście do bezpieczeństwa na wielu różnych płaszczyznach, także na tej najbardziej podstawowej płaszczyźnie obronności. Budowa multidyscyplinarnego Zespołu Obronności i Bezpieczeństwa jest zatem naturalnym krokiem, wpisującym się nie tylko w strategię rozwoju naszej kancelarii, ale wynikającym przede wszystkim z dynamiki rynku i zmian obserwowanych w otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego cieszę się, że Nowy Rok możemy rozpocząć od ogłoszenia informacji o dołączeniu do naszego warszawskiego biura osoby, która wzmocni nasze doradztwo w tym zakresie – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.  

– Ekspercka wiedza Jarosława, jego unikatowe doświadczenie zdobyte przy najbardziej wymagających na rynku projektach oraz dogłębna znajomość sektora obronności i bezpieczeństwa otwierają przed nami nowe możliwości świadczenia najwyższej jakości kompleksowych usług w odpowiedzi na nieustannie zmieniające się potrzeby naszych klientów – dodał Arkadiusz Krasnodębski. 
Multidyscyplinarny zespół obronności i bezpieczeństwa stanowi rozszerzenie zakresu doradztwa warszawskiego biura kancelarii Dentons dla sektora zbrojeniowego, świadczonego przez praktykę obronności i bezpieczeństwa, która wchodzi w skład zespołu prawa zamówień publicznych i kontraktów rządowych. Kierowana przez partner Annę Szymańską praktyka wciąż będzie wspierać klientów Dentons w zakresie procedur zamówieniowych dla sektora zbrojeniowego.

Artykuł powstał we współpracy z Dentons.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów