Dentons tworzy zespół ekspertów, który zajmie się cyklem życia produktu oraz green compliance

Opublikowano

Nasi Partnerzy


Product Lifecycle Management to kompleksowy proces kontroli projektowania, produkcji, magazynowania, transportu, dystrybucji, usług posprzedażowych, a następnie utylizacji i recyklingu produktu w zgodzie z obowiązującymi przepisami oraz – coraz częściej – zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, przy jednoczesnym dbaniu o realizację celów komercyjnych producenta.

W ramach zarządzania PLM nowy zespół będzie się również zajmował tzw. green compliance, czyli zgodnością działalności biznesowej z regulacjami, politykami i najlepszymi praktykami dotyczącymi ochrony środowiska.

Jak powiedziała Ewa Rutkowska-Subocz, partner kierująca praktyką ochrony środowiska w warszawskim biurze Dentons oraz współkierująca taką praktyką na poziomie europejskim, powołanie zespołu to odpowiedź na trendy i zmiany, jakie zachodzą u klientów. – Pracując z nimi przez ostatnie lata, zauważamy ich potrzeby i zmieniające się strategie. Doradzaliśmy im w kluczowych dla biznesu kwestiach środowiskowych, takich jak zarządzanie ryzykiem środowiskowym i ryzykiem związanym ze zmianami klimatu, zarządzanie odpadami, zanieczyszczenie powierzchni ziemi czy odpowiedzialność za produkt. Zdobyliśmy zaufanie klientów, które pozwoliło nam ugruntować pozycję niekwestionowanego lidera w dziedzinie prawa ochrony środowiska w Polsce. Teraz, wykorzystując nasze doświadczenie, chcemy zaoferować klientom wiedzę ekspercką w zakresie kompleksowego zarządzania cyklem życia produktu, czyli jednego z najważniejszych trendów, który już kształtuje i nadal będzie kształtować rynek europejski i globalny. Liczymy na to, że nasza oferta dla klientów w Polsce, stanie się wkrótce ofertą obejmującą również inne kraje europejskie – skomentowała Ewa Rutkowska-Subocz.

Nowy zespół ekspercki jest częścią multidyscyplinarnej praktyki, która doradza we wszystkich aspektach działalności gospodarczej z perspektywy prawa ochrony środowiska i przepisów dotyczących zmian klimatycznych. Kierowany przez Ewę Rutkowską-Subocz zespół wspiera polskich i zagranicznych przedsiębiorców, w przemyśle wytwórczym, branży chemicznej, motoryzacyjnej, energetycznej, gospodarki odpadami, na rynku nieruchomości i w innych gałęziach przemysłu, a także doradza organom publicznym w kwestiach dotyczących polskiego i wspólnotowego prawa ochrony środowiska.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów