Dentons w ostatnich miesiącach wzmacniał zespół bankowości i finansów. „Przed nami czas jeszcze bardziej intensywnej pracy”

Opublikowano

Nasi Partnerzy

W ostatnich miesiącach do liczącego ponad 30 prawników zespołu bankowości i finansów Dentons dołączyło pięciu doświadczonych prawników: Patrycja Polasz, Jakub Zienkiewicz oraz Paweł Długoborski – jako counsel’e oraz Aleksandra Czyż – jako senior associate. Jak wskazuje kancelaria to odpowiedź na niesłabnące zainteresowanie klientów obsługą inwestycji i finansowaniem projektów realizowanych w Polsce.

Paweł Długoborski, Patrycja Polasz, Jakub Zienkiewicz, Aleksandra Czyż

– Przed nami czas jeszcze bardziej intensywnej pracy nad kolejnymi sposobami finansowania i refinansowania różnorodnych inwestycji, szczególnie tych z obszaru energetyki odnawialnej oraz infrastruktury logistycznej – zapowiada Mateusz Toczyski, partner kierujący zespołem bankowości i finansów w warszawskim biurze Dentons. – Wciąż jesteśmy rynkiem niezwykle interesującym dla inwestorów, a tylko w ubiegłym roku Polska odnotowała rekordowy napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Tym bardziej cieszę się z ostatnich wzmocnień naszego zespołu, które są dla nas niezwykle ważnym krokiem ku ciągłemu rozszerzaniu nie tylko naszych kompetencji, ale także wachlarza specjalistycznych rozwiązań oferowanych klientom – podkreśla.

Patrycja Polasz ma uprawnienia w dwóch jurysdykcjach (adwokata w Polsce oraz solicitora w Anglii i Walii). Od ponad 10 lat doradza przy różnych strukturach finansowań, specjalizując się w finansowaniu nieruchomości, korporacyjnym oraz projektów. Równie często doradza podmiotom finansującym, jak i kredytobiorcom. Ma duże doświadczenie w przygotowaniu strategii dla tzw. trudnych kredytów oraz negocjowaniu zmian do takich finansowań.

Jakub Zienkiewicz jest adwokatem z ponad 10-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w transakcjach finansowania nieruchomości i projektów, finansowania korporacyjnego, akwizycyjnego, a także w miękkich restrukturyzacjach. Doradzał przy największych projektach finansowania nieruchomości w Polsce, które dotyczyły wszelkiego rodzaju aktywów, w tym akademików, mieszkań na wynajem, magazynów oraz obiektów biurowych i handlowych. Ma doświadczenie w pracy po stronie inwestorów, takich jak fundusze private equity, spółki publiczne i prywatne, a także dla polskich i zagranicznych instytucji finansowych. Doradzał w licznych transakcjach o charakterze transgranicznym.

Paweł Długoborski, adwokat, doradza w sprawach z całego spektrum ryzyka kredytowego, od zdrowych nowych finansowań (korporacyjnych, akwizycyjnych, projektowych) przez złożone refinansowania, po kryzysowe związane z zadłużeniem finansowym (restrukturyzacje pozasądowe i hybrydowe, obrót zagrożonymi wierzytelnościami, transakcje na zagrożonych aktywach i finansowania ratunkowe). Doradzał zarówno instytucjom finansowym, jak i spółkom oraz inwestorom w jednych z największych wielopłaszczyznowych pozasądowych restrukturyzacjach finansowych ostatnich lat.

Aleksandra Czyż, adwokat, specjalizuje się w finansowaniu inwestycji, w tym finansowaniu przejęć spółek, projektów nieruchomościowych i inwestycyjnych, a także refinansowaniu zadłużenia. Doradzała w licznych transakcjach finansowania, zarówno o charakterze krajowym, jak i transgranicznym, reprezentując krajowe i zagraniczne banki, fundusze private equity i inne podmioty udzielające finansowania, a także kredytobiorców.

Zespół bankowości i finansów warszawskiego biura Dentons jest od lat wyróżniany na czołowych pozycjach w prestiżowych międzynarodowych rankingach prawniczych między innymi The Legal 500 EMEA, Chambers Global oraz Chambers Europe.

Artykuł powstał we współpracy z Dentons.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów