Dentons współpracowała z byłym partnerem przy nabyciu Budimex Nieruchomości. W transakcji doradzali także prawnicy kancelarii Linklaters oraz Clifford Chance

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Cornerstone Partners zarządzający inwestycjami private equity razem z czeskim deweloperem Crestyl Group przejmą od Budimex dewelopera mieszkaniowego Budimex Nieruchomości. Cena transakcji to ponad 1,5 mld złotych. Do finalizacji sprzedaży wymagana jest jeszcze zgoda UOKiK. 

Jak informuje Budimex, decyzja o sprzedaży udziałów została poprzedzona kilkumiesięcznym procesem przeglądu opcji strategicznych rozpoczętym w lipcu 2020 roku. W listopadzie wybrana grupa inwestorów przystąpiła do badania due dilligence. Natomiast w grudniu do Budimexu wpłynęło pięć ofert nabycia Budimex Nieruchomości. Po ich przeanalizowaniu spółka zdecydowała się udzielić wyłączności Cornerstone Partners i Crestyl Group oraz umożliwić przeprowadzenie pogłębionego badania due diligence. 

Nabywcą Budimex Nieruchomości sp. z o.o. jest spółka celowa CP Developer S.ar.l powstała w ramach joint venture Cornerstone Partners i Crestyl Group. 

Przy tej transakcji doradzały trzy kancelarie. 

Prawnicy Linklaters partner Janusz Dzianachowski oraz counsel Michał Mieciński wspierani przez prawników z biura w Luksemburgu doradzali Cornerstone Partners przy zawiązaniu joint venture z Crestyl Group. 

Kancelaria Dentons doradzała natomiast Cornerstone i Crestyl przy samej transakcji nabycia Budimex Nieruchomości. Na czele zespołu prawników Dentons stali partner współkierujący praktyką nieruchomości Bartłomiej Kordeczka oraz managing counsel w praktyce prawa spółek Marceli Kasperkiewicz. Poza nimi przy  transakcji doradzali Bartosz Juszczak z zespołu prawa spółek oraz fuzji i przejęć Jacek Jezierski, Andrzej WłochMartyna Racz-Suchocka z zespołu nieruchomości, a także Małgorzata Dębicka z zespołu prawa ochrony środowiska oraz Anna Gulińska i Tomasz Kordala z zespołu prawa konkurencji.

Ta akwizycja to pierwszy krok do zbudowania wiodącego gracza zarówno w sektorze mieszkań na sprzedaż, jak i private rental sector” – tak tę transakcje komentuje w komunikacie Cronerstone Partners Paweł Dębowski. Jak dodaje, wspólnie z Crestyl Group, Cronerstone planuje przekształcić Budmiex Nieruchomości w znaczącego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Cornerstone Partners to firma zajmująca się inwestycjami private equity założona w 2001 roku przez Przemysława Krycha znanego z działalności w Griffin Real Estate. Cornerstone inwestuje w różnych sektorach. Oprócz nieruchomości to także outsourcing IT, energia odnawialny czy opieka zdrowotna. 

Crestyl Group to działający od ponad 20 lat jeden z największych deweloperów na czeskim rynku.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów