DLA Piper doradzała funduszowi Resource Partners przy wyjściu z bardzo dochodowej inwestycji w psią karmę

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy DLA Piper doradzali Resource Partners przy sprzedaży 100% udziałów w spółce Maced będącej liderem na rynku mięsnych przekąsek dla psów. Firmę przejęła brytyjska Assisi Pet Care Ltd. Resource Partners osiągnęło 2,8-krotny zwrot z inwestycji oraz stopę zwrotu na poziomie prawie 80%.

Zespołem transakcyjnym DLA Piper kierowała Marta Frąckowiak, partner i szef warszawskiej praktyki korporacyjnej i M&A. Projektem kierował Piotr Rysiak, który był odpowiedzialny za koordynację i przygotowanie całej dokumentacji transakcyjnej przy wsparciu Karoliny Pichit i Konrada Nazarowskiego.

Maced to firma rodzinna założona w 1993 roku. Jest jednym z wiodących producentów mięsnych przysmaków dla psów w Europie. Sprzedaje produkty pod markami Maced i Dogway, a także pod markami własnymi na rynku krajowym i eksportowym. Resource Partners przejął większościowy pakiet w Macedzie w grudniu 2019 roku.

Resource Partners jest niezależnym inwestorem private equity założonym w 2009 roku przez zespół menedżerów doświadczonych w prowadzeniu inwestycji w wiodące regionalne i międzynarodowe instytucje i fundusze finansowe. Do tej pory Resource Partners zainwestował ponad 300 mln euro w rozwój 16 średniej wielkości spółek w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią DLA Piper.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów