DLA Piper doradzała RWE w przejęciu dużego portfela projektów solarnych w Polsce

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Nabyte przez RWE w ramach transakcji projekty są na różnych etapach rozwoju i zlokalizowane w całej Polsce. Alpha Solar zatrudnia około 60 specjalistów i ma cztery biura: w Warszawie, Inowrocławiu, Łodzi i Rzeszowie.

Jak informuje RWE, transakcja jest strategicznym uzupełnieniem globalnego planu rozwoju energetyki słonecznej RWE o mocy 10 GW.

– Chcę bardzo serdecznie pogratulować naszemu klientowi, spółce RWE, spektakularnej i niezwykle przyszłościowej inwestycji – mówi Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie. – Również w imieniu zespołu dziękuję za zaufanie i niezwykłą współpracę, która pozwoliła nam zrealizować tę wymagającą i złożoną transakcję. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania całego zespołu transakcyjnego DLA Piper w Warszawie, który od wielu lat specjalizuje się w doradztwie prawnym dla podmiotów z sektora energii odnawialnej, stając się jednym z wiodących zespołów M&A w sektorze energetycznym w Polsce. Mamy wszyscy powody, żeby być z tego dumni – dodał.

Jacek Giziński prowadził całą transakcję, a wspierała go Karolina Mądrzycka, która była odpowiedzialna za zarządzanie projektem i doradztwo w zakresie nieruchomości.

Z perspektywy prawa handlowego, fuzji i przejęć transakcję prowadzili: Marek Kłeczek oraz Arkadiusz Karwala przy wsparciu: Piotra Sitnika, Michała Celińskiego, Jakuba Niemca oraz Natalii Cichockiej.

W obszarze prawa pracy doradzała Emilia Kalecka, a w aspektach prawa własności intelektualnej Magdalena Koniarska i Olga Leśniewska.

Doradztwo w zakresie prawa energetycznego i zasobów naturalnych prowadził Łukasz Jankowski, a wspierali go: Mateusz Koszel, Paweł Makaruk, Michał Giżewski, Jakub Karasiewicz, Aleksandra Kowalska oraz Paweł Szostek.

Kwestiami prawa ochrony środowiska związanymi z transakcją zajmował się Dawid Krakowiak, którego wspomagali Sylwia Chrostowska i Michał Bobryk.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów