DLA Piper i Gide Loyrette Nouel w przejęciu przez Żabkę cateringu Maczfit

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Żabka Polska przejmie udziały firmy Maczfit od jej założyciela Macieja Lubiaka i funduszu Resource Partners. 

Zespół prawników DLA Piper doradzający Żabka Polska był prowadzony przez partnera Jakuba Marcinkowskiego, którego wspierali senior associate Michał Gintowt i associate Jakub Szczygieł z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć.

Jakub Marcinkowski, Jakub Szczygieł, Michał Gintowt

udziałowców Maczfit Foods wspierał zespół Gide Loyrette Nouel: senior associate Edyta Zalewska i associate Wojciech Czyżewski. Projekt nadzorował Paweł Grześkowiak, partner kierujący departamentem private equity.

Edyta Zalewska, Wojciech Czyżewski, Paweł Grześkowiak

Jak informuje Żabka Polska, przejęcie Maczfit to element procesu tworzenia Grupy Żabka, a także dalszy krok w kierunku rozwoju dwóch obszarów, po pierwsze modern convenience, czyli ułatwianie życia poprzez odpowiadanie na potrzeby klientów, związane z oszczędnością czasu i dbaniem o zdrowie, po drugie chodzi o integracje rozwiązań e-commerce.

– Systematycznie rozbudowujemy nasze kompetencje i usługi w obszarze cyfrowych rozwiązań dla konsumentów, który jest przyszłością, a właściwie już teraźniejszością handlu. Oferta Maczfitu jest komplementarna wobec istniejącego ekosystemu Żabki opartego na modelu modern convenience, w którego DNA jest bliskość i wygoda oraz dopasowanie rozwiązań do oczekiwań klientów – tak komentuje tę transakcję Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Future.

– Cieszymy się, że Grupa Żabka dostrzegła nasz potencjał i dzięki jej ekosystemowi będziemy mogli zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie klientów. Już teraz jesteśmy liderem rynku cateringu dietetycznego w Polsce, decyzja Żabki sprawia, że w kolejnych latach nasz rozwój nabierze jeszcze szybszego tempa. Naszą misją jest wsparcie prozdrowotnych wyborów Polaków – Żabka jako firma promująca zrównoważony styl życia jest dla nas najlepszym partnerem – oświadczył w komunikacie potransakcyjnym Maciej Lubiak, Prezes Maczfit.

Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody UOKiK.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów