DLA Piper utworzyła stanowisko eksperta ekonomicznego. Do kancelarii dołączył dr Damian Kaźmierczak

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Damian Kaźmierczak jest doktorem nauk ekonomicznych i głównym ekonomistą w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa, największej organizacji branżowej zrzeszającej firmy polskiego sektora budowlanego, pracuje także jako adiunkt w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Do warszawskiego biura kancelarii DLA Piper dołączył z początkiem września.

– Ekonomia i prawo są ściśle ze sobą powiązane. Doradztwo prawne nie może abstrahować od mechanizmów z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania, które wpływają na funkcjonowanie przedsiębiorstw i ich relacje z interesariuszami – mówi dr Damian Kaźmierczak. – Wierzę, że moja wiedza i doświadczenie w pracy z biznesem będzie doskonałym uzupełnieniem kluczowych dla DLA Piper kompetencji w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstw, jak również wesprze kancelarię w obsłudze największych transakcji na rynku kapitałowym – dodaje. 

Jak podkreśla Krzysztof Kycia, partner współzarządzający warszawskim biurem DLA Piper, tworzenie stanowiska eksperta ekonomicznego nie jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem przez kancelarie w Polsce, ale aktualnie może okazać się konieczne. – W czasach bezprecedensowych przemian, jakie zachodzą w globalnej gospodarce pod wpływem konfliktów międzynarodowych, kryzysu energetycznego czy też narastającej niepewności związanej z wysoką inflacją i rekordowymi podwyżkami stóp procentowych, konieczne jest zapewnienie klientom o wiele silniejszego wsparcia z zakresu ekonomii i finansów – mówi Krzysztof Kycia.

DLA Piper działa w Polsce od 15 lat, doradzając największym światowym koncernom oraz krajowym spółkom z takich sektorów jak nowe technologie, finanse, handel, life sciences, energetyka czy nieruchomości. Zespół warszawskiego biura kancelarii liczy już niemal 200 osób. Za dwa tygodnie, 15 września, kancelaria będzie świętować swoje 15-lecie w Polsce podczas specjalnej gali dla pracowników, klientów i wszystkich osób związanych z DLA Piper. Tego dnia uruchomiony zostanie także poświęcony rocznicy portal internetowy dlapiperfuture.com

Artykuł powstał we współpracy z DLA Piper

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów