DLA Piper wzmacnia praktykę prawa podatkowego

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Łukasz Dynysiuk jest nowym partnerem w praktyce prawa podatkowego warszawskiego biura DLA Piper. Doświadczony prawnik przeszedł do kancelarii z CMS, gdzie spędził ponad 10 lat. Poza Łukaszem Dynysiukiem do zespołu podatkowego DLA Piper dołącza również senior associate Małgorzata Krok, wcześniej związana z kancelarią Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Łukasz Dynysiuk posiada ponad 14-letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego i handlowego. Doradza polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom w obszarze planowania podatkowego, tworzenia efektywnych struktur podatkowych, restrukturyzacji, a także podatkowych aspektów transakcji fuzji i przejęć. Doradza również w kwestiach podatkowych związanych z lokowaniem inwestycji zagranicznych w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ma bogate doświadczenie w doradztwie dla sektora finansowego. Przed przejściem do DLA Piper, Łukasz Dynysiuk ponad 10 lat związany był z CMS, a wcześniej także z Deloitte i PwC.

Dodatkowo do praktyki prawa podatkowego DLA Piper dołączyła senior associate Małgorzata Krok. Przez ostatnie ponad 6 lat pracowała w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

– Nominacja Łukasza jest kluczową częścią naszej strategii rozwoju w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Łukasz wnosi do zespołu wysoki poziom specjalistycznej wiedzy i ugruntowane relacje z klientami, które będą stanowiły podstawę naszej  jakże już silnej oferty – podkreślają Krzysztof Kycia i Jacek Giziński, partnerzy współzarządzający DLA Piper w Warszawie.

Jacques Wantz, globalny wiceprezes praktyki podatkowej DLA Piper wskazuje natomiast, że dołączenie Łukasza Dynysiuka wzmocni jeszcze bardziej platformę obsługi klientów kancelarii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który nadal pozostaje w strategicznym centrum uwagi firmy. – Jego dotychczasowa kariera i doświadczenie walnie przyczynią się do utworzenia szerszej oferty w Polsce w miarę dalszego powiększania się i rozszerzania obszaru działania naszego europejskiego zespołu – dodał Jacques Wantz.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów