DLA Piper wzmacnia praktykę własności intelektualnej i nowych technologii

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Michał Gajdus jako counsel oraz Jakub Zabraniak jako senior associate dołączyli do DLA Piper wzmacniając zespół zajmujący się sporami z obszaru własności intelektualnej. 

Michał Gajdus jest adwokatem specjalizującym się w prawie własności intelektualnej i postępowaniach sądowych. Jego praktyka obejmuje w szczególności złożone spory o naruszenie i unieważnienie patentu. Reprezentuje klientów przed sądami polskimi oraz europejskimi, w tym przed Sądem Unii Europejskiej i Trybunałem Sprawiedliwości UE, a także przed krajowymi i międzynarodowymi trybunałami arbitrażowymi. Jego klientami są największe globalne spółki sektora farmaceutycznego, nieruchomości, energii oraz telekomunikacji. Jest wyróżniany przez renomowane rankingi prawne, takie jak IAM Patent, Managing IP oraz Legal 500. Przed dołączeniem do DLA Piper pracował w kancelarii Allen & Overy na stanowisku counsela.

Z Michałem Gajdusem do kancelarii dołączył adwokat Jakub Zabraniak, który specjalizuje się w sporach gospodarczych, w tym sporach w zakresie własności intelektualnej. Reprezentuje klientów w sporach patentowych z różnych dziedzin, w tym dotyczących najważniejszych leków na rynku farmaceutycznym. Doradza również w obszarze własności intelektualnej w transakcjach fuzji i przejęć. Jakub Zabraniak również dotychczas związany był z kancelarią Allen & Overy. 

– Z dużym entuzjazmem dołączamy do zespołu własności intelektualnej i nowych technologii DLA Piper. Wierzymy, że nasze unikatowe doświadczenie oraz pasja do ochrony innowacji, wniosą wyjątkową wartość oraz przyczynią się do świadczenia najwyższej jakości usług prawnych dla naszych klientów – powiedział Michał Gajdus.

– Pozyskanie tak utalentowanych i cenionych na rynku prawników jest doskonałym uzupełnieniem kompetencji naszego zespołu. Naszym wspólnym celem jest stworzenie zespołu, który stanie się preferowanym doradcą w zakresie sporów sądowych dotyczących własności intelektualnej w Polsce – podsumowała Ewa Kurowska-Tober, partner kierująca praktyką własności intelektualnej i nowych technologii w DLA Piper w Warszawie.

Praktyka własności intelektualnej i nowych technologii DLA Piper w Polsce jest rekomendowana przez międzynarodowe rankingi prawnicze Chambers Europe i Legal 500. Świadczy kompleksowe usługi wsparcia w zakresie własności intelektualnej, ochrony danych osobowych oraz prawnych zagadnień dotyczących nowych technologii.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów