Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

DPPA Legal w najmie 10 pieter przez Allegro od Skanska

Miesiąc temu branże nieruchomościową obiegła informacja o rekordowym najmie powierzchni biurowej w Poznaniu. Allegro zdecydowało o zmianie swojej siedziby w tym mieście. Z biurowca Pixel przenosi się do kompleksu Nowy Rynek budowanego przez Skanska.  

Kilka dni temu o udziale w tej dużej biurowej transkacji poinformowała warszawska kancelaria DPPA Legal. Prawnicy kancelarii partner Marcin Świdnicki oraz senior associate Anna Kopytowska doradzali podczas negocjacji umowy najmu wynajmującemu firmie Skanska. 

Allegro w budynku D kompleksu Nowy Rynek wynajmie ponad 26 tysięcy metrów kwadratowych na 10 piętrach. Spółka ma się tam wprowadzić w drugim kwartale tego roku. 

Jak wskazuje Skanska, ta umowa najmu to druga największa transakcja tego typu na rynku nowych budynków biurowych w Polsce. 

To nie był pierwszy projekt realizowany przez DPPA Legal na rzecz Skanska. Kancelaria doradzała w ostatnim czasie deweloperowi także w negocjacjach umowy najmu z firmą coworkingową International Workplace Group na powierzchnię w biurowcu Wave w Gdańsku. Deweloperowi doradzał wówczas także partner Marcin Świdnicki, a razem z nim pracowała senior associate Anna Zalewska.