Dr Christian Schnell nowym partnerem Dentons. Do kancelarii dołączył razem ze swoim zespołem

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Christian Schnell od ponad 20 lat doradza w projektach energetycznych, realizowanych w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Jest ekspertem w obszarze energii odnawialnej, zarówno w aspekcie inwestycyjnym, jak i regulacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem deweloperów i inwestorów operujących na rynkach międzynarodowych oraz pomiędzy różnymi jurysdykcjami. 

– To bardzo dobry początek nowego roku, zarówno dla kancelarii, jak i dla naszych najbardziej wymagających klientów – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce, który jednocześnie kieruje pracami zespołu energetyki i zasobów naturalnych kancelarii w Polsce i w Europie. Jak podkreślił, Christian Schnell wraz ze swoim zespołem dołącza do stale rosnącej praktyki energetyki i zasobów naturalnych i będzie szczególnie ściśle współpracował z zespołem energii odnawialnej, którym kieruje partner Agnieszka Kulińska. – Dzięki temu jako Dentons będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać klientów, którzy potrzebują wyjątkowych kompetencji doradczych, nowoczesnej wiedzy i wieloaspektowego doświadczenia zagregowanych w jednym miejscu – dodał Arkadiusz Krasnodębski.

Partner zarządzający Dentons w Polsce w dołączeniu Christiana Schnella widzi również szczególną szansę na wzmocnienie kompetencji w doradztwie przy projektach zagranicznych inwestorów w całym regionie CEE. – Warszawskie biuro Dentons to dziś nowoczesny hub, który czuwa nad transferem wiedzy i kontrolą jakości usług, które świadczymy klientom Dentons w tej części świata. Unikatowe doświadczenie, umiejętności i wiedza Christiana pomogą nam budować naturalny most pomiędzy Polską, krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Niemcami. Teraz będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na aspiracje i potrzeby klientów, szczególnie tych pochodzących z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Skandynawii, którzy mają wiodącą rolę w rozwoju projektów energetycznych w naszym kraju i regionie CEE – powiedział Arkadiusz Krasnodębski.

Christian Schnell w swojej pracy koncentruje się na doradztwie w zakresie realizacji inwestycji, przy transakcjach nabycia i sprzedaży oraz ich finansowaniu, kontraktach budowlanych i dostawy, umów PPA i kontraktach na dostawę ciepła. Dysponuje szerokim doświadczeniem w zakresie systemów wsparcia, a także niesubsydiowanych projektów energii odnawialnej, w tym głównie lądowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Zdobył specjalistyczną wiedzę na temat rynków energetycznych, w zakresie prognoz strategicznych i technologii integracji sektorowej. Christian Schnell ma również wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów offshore oraz inwestycji w sektorze energetyki cieplnej. Do jego klientów należą zarówno inwestorzy kapitałowi, deweloperzy fundusze energii odnawialnej, instytucje finansowe i podmioty z obszaru private equity oraz private debt. Jest też autorem ponad 100 publikacji na temat rynku energetycznego i regularnie doradza stowarzyszeniom branżowym, ośrodkom analitycznym i instytucjom rządowym.

Razem z nowym partnerem do Dentons dołącza także jego zespół. To counsel Piotr Dziwniel, senior associate Olga Wasilewska oraz associate Ewa Gołąbek. Wszyscy, tak jak Christian Schnell, związani byli do tej pory z kancelarią Solivan.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów