Duże wzmocnienia w kancelarii Taylor Wessing

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Nowi prawnicy będą przenosić się do Taylor Wessing etapami etapami do lutego przyszłego roku. Pierwsi dołączyli już na poczatku grudnia. To partner Łukasz Szymański specjalizujący się w bankowości i finansach, counsel Marta Gocał, specjalizująca się w kwestiach regulacyjnych, nowych technologiach, w sprawach korporacyjnych i transakcyjnych oraz senior associates: Magdalena Jaczewska oraz Mateusz Ochocki.

Kolejna grupa w tym partner Zbigniew Korba, który stanie na czele warszawskiej praktyki bankowości i finansów, dołączy w nadchodzących dwóch miesiącach. 

Większość dołączających prawników jest ekspertami w zakresie bankowości i finansów, a niektórzy specjalizują się również w prawie nieruchomości. Taylor Wessing w Polsce wzmocni więc istotnie swoją kompetencje w tych dwóch obszarach będących strategicznymi specjalizacjami kancelarii.  

– Cieszę się, że mogę powitać Zbigniewa i wszystkich nowych prawników w Taylor Wessing. Wzmocnienie zespołu stanowi odpowiedź na potrzeby naszych klientów i jednocześnie jest wyrazem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Taylor Wessing w Polsce – powiedziała Ewelina Stobiecka, partner zarządzająca kancelarii.  

–Taylor Wessing znana jest jako kancelaria obsługująca najbardziej innowacyjne podmioty na rynku. Cieszę się, że w tak szybko zmieniającym się świecie, dołączam do firmy posiadającej ambitne plany rozwoju na rynku polskim, które jestem gotów aktywnie wspierać – skomentował Zbigniew Korba. 

Zbigniew Korba od ponad dwudziestu lat doradza klientom głównie z branży finansowej i nieruchomości. Reprezentował instytucje finansowe, międzynarodowe korporacje, a także wielu krajowych i zagranicznych inwestorów zarówno w transakcjach finansowych, jak i w obszarze doradztwa regulacyjnego. Przed dołączeniem do Taylor Wessing był partnerem i szefem praktyki bankowości i finansów w Deloitte Legal. Pracował również w PwC Legal oraz Salans (obecnie Dentons). 

Łukasz Szymański specjalizuje się w doradztwie prawnym dla sektora usług finansowych, koncentrując się na kwestiach regulacyjnych (głównie w zakresie prawa bankowego i ubezpieczeniowego), a także reorganizacjach. Prowadził też wiele finansowań strukturyzowanych. Przed dołączeniem do Taylor Wessing pracował w kancelarii Deloitte Legal, Wardyński i Wspólnicy, K&L Gates oraz w Komisji Nadzoru Finansowego. Jako partner w zespole bankowości i finansów Łukasz będzie koncentrował się na zagadnieniach regulacyjnych dotyczących usług finansowych oraz będzie kierował praktyką ubezpieczeniową Taylor Wessing w Polsce.

W wyniku tych wzmocnień Taylor Wessing w Polsce będzie liczył prawie 50 osób, w tym ponad 30 prawników. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów