DWF doradcą przy refinansowaniu warszawskiego Skylinera

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy DWF doradzali Grupie Karimpol w procesie refinansowania budynku Skyliner przez Aareal Bank AG. Doradztwo DWF na rzecz Grupy Karimpol obejmowało wszystkie etapy transakcji. 

Prace zespołu prawników nadzorował Tomasz Kaczmarek, partner kierujący Departamentem Bankowości i Finansów DWF w Polsce, współkierujący praktyką Bankowości i Finansów w Europie kontynentalnej. W skład zespołu zaangażowanego w projekt weszli: Adrian Jonca, Partner i Katarzyna Stec, Counsel z Departamentu Podatkowego oraz Marta Piotrkowicz, Senior Associate i Joanna Sztandera, Associate z Departamentu Bankowości i Finansów.

Niemiecki bank udzielił spółce z grupy Karimpol pięcioletniego finansowania, które jest jednym z najwyższych udzielonych w tym roku na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie flagowej inwestycji Karimpol – projektu Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

Skyliner to jeden z siedmiu najwyższych budynków w Polsce – ma 195 m. Na 42 piętrach znajduje się tam 49 tys. mkw. powierzchni biurowej i retailowej. Lobby budynku ma 16 metrów wysokości, co czyni je najwyższym lobby biurowym w Polsce. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów