DWF przejmuję trójkę prawników z PwC Legal i tworzy nową praktykę

Opublikowano

Nasi Partnerzy

DWF wyodrębnia w Polsce nową praktykę ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa oraz technologicznego compliance. Na jej czele stanął  partner Gerard Karp, który wraz z counselami Marianem Gierszem oraz Pawłem Dudojcem przeszedł do DWF z PwC Legal. 

Paweł Dudojc, Gerard Karp, Marian Giersz

Gerard Karp jest adwokatem specjalizującym w ochronie danych osobowych, IT i komunikacji elektronicznej. Jego wieloletnie doświadczenie obejmuje kompleksowe doradztwo w zakresie różnorodnych i skomplikowanych aspektów na styku prawa Internetu, IT, prawa do prywatności oraz szeroko pojętego rynku cyfrowego. W ciągu ostatnich 15 lat Gerard Karp doradzał jednym z  największych krajowych i zagranicznych podmiotów w zakresie kluczowych projektów dotyczących ochrony danych osobowych, e-commerce, IT i rozwiązań chmurowych. Był odpowiedzialny za przeprowadzenie jednych z największych projektów implementacyjnych RODO w Europie Środkowo Wschodniej. 

Marian Giersz doradza klientom w zakresie ochrony prywatności, prawa telekomunikacyjnego i nowych technologii, między innymi zaprojektował i nadzorował rozwój software’u wspierającego klientów w projektach paperless. Doradzał również instytucjom publicznym i finansowym w związku z wdrażaniem usług wykorzystujących e-tożsamość lub dane biometryczne klientów. Od lat doradza operatorom telekomunikacyjnym i dostawcom serwisów VOD w kwestiach regulacyjnych.

Paweł Dudojc specjalizuje się w obszarze Governance Risk and Compliance (GRC), Environmental, Social and Governance (ESG), jak również nowych technologii. Posiada doświadczenie w projektowaniu oraz wdrażaniu systemów GRC i ESG, a także w dokonywaniu ich ewaluacji. Obszar jego doradztwa obejmuje szeroki zakres zagadnień w tym zakresie, takich jak nowe technologie (m.in., Blockchain, AI, technologie finansowe) ochrona danych i cyberbezpieczeństwo, whistleblowing AML/CFT, przeciwdziałanie korupcji, dochowanie należytej staranności, w tym ochrona przed odpowiedzialnością osobistą.

– Cieszę się, że mogę powitać Gerarda, Mariana i Pawła w DWF. Jest to ważny krok w rozwoju naszej oferty w Polsce z korzyścią dla naszych klientów, zgodny z trendami rynkowymi i naszą strategią. DWF po raz kolejny potwierdza, że pozostaje atrakcyjną platformą dla najlepszych talentów w branży – powiedział Michał Pawłowski, partner zarządzający DWF w Polsce.

To wielka przyjemność dołączyć do tak prestiżowej firmy prawniczej, mającej na swoim pokładzie tak wielu wyjątkowych prawników, która w dodatku rozwija się w tak dynamicznym tempie. Jesteśmy przekonani, że nowatorski koncept DWF, który zakłada oprócz świadczenia usług prawnych na najwyższym poziomie, budowę i rozwój alternatywnych serwisów na styku prawa i technologii pozostaje idealny dla prawników takich jak my – skomentował Gerard Karp. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów