DWF wzmacnia praktykę rozwiązywania sporów budowlanych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Do Departamentu Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu DWF w Polsce, dołączy wkrótce na stanowisko partnera, Marcin Bisikiewicz, specjalizujący się w szczególności w sporach budowlanych.

Marcin Bisikiewicz jest radcą prawnym. Swoje doświadczenie budował w departamentach prawnych liderów rynku  firm budowlanych, a ostatnio był szefem działu prawnego jednej z nich. Jego praktyka koncentruje się na doradztwie w zakresie sporów dotyczących realizacji inwestycji budowlanych w obszarach budownictwa ogólnego, infrastrukturalnego, energetycznego oraz hydrotechnicznego. Specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz wykonawców robót budowlanych w zakresie przygotowania roszczeń kontraktowych z uwzględnieniem regulacji prawa zamówień publicznych, prowadzenia postępowań administracyjnych i doradztwa w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Reprezentował wykonawców budowlanych w wielu kluczowych projektach dla całego sektora budowlanego. Zdobył doświadczenie w negocjowaniu umów, a także w postępowaniach ugodowych i przedprocesowych.

– Rozwiązywanie sporów budowlanych to bardzo mocny obszar praktyki DWF (Poland). Bardzo się cieszymy, że udało nam się pozyskać tak utalentowanego i znanego na rynku eksperta, ktory łączy ekspertyzę prawniczą z wiedzą biznesową zdobytą podczas lat pracy na rzecz wiodących przedsiebiorstw budowlanych. Ten ważny krok w dalszym rozwoju naszej praktyki litygacyjnej i rozszerzenie naszej oferty dla klientów istotnie przyczyni się do dalszego wzrostu konkurencyjności tej specjalizacji pod marką DWF – mówi partner zarządzający warszawskiego biura DWF Michał Pawłowski.

 – Dołączenie Marcina do naszego grona pozwoli nam na zaoferowanie firmom sektora budowlanego strategicznego doradztwa prawnego podbudowanego jego długoletnim doświadczeniem na kierowniczym stanowisku w branży. Unikalne połączenie doświadczeniazewnętrznej wiodącej na rynku kancelarii prawnej z perspektywą wewnątrzkorporacyjnąstanowić będzie o naszej wyjątkowej ofercie dla klientów sektora budowlanego – dodaje Maciej Jamka, Senior Partner kierujący Departamentem Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów