E-commerce i AI. CMS oraz DLA Piper w ciekawej transakcji na rynku nowych technologii

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Cloudflight wiodący europejski dostawca rozwiązań AI przejął Divante S.A. polską spółkę zajmującą się usługami e-commerce. Wstępna wartość transakcji to ponad 175 milionów złotych. Cloudflight doradzała kancelaria DLA Piper, a spółce Divante, w tym jej większościowemu inwestorowi OEX S.A. oraz założycielom spółki Tomaszowi Karwatka i Piotrowi Karwatka, kancelaria CMS.

Liczne zespoły prawników

Ze strony DLA Piper transakcję prowadził Piotr Miller z warszawskiego zespołu prawa handlowego, fuzji i przejęć, który był odpowiedzialny za koordynację oraz przygotowanie całości dokumentacji transakcyjnej. Prace związane z due diligence spółki oraz warranty & indemnity insurance prowadzone były przez: Michała Sowińskiego, Michała Banasiaka, Olgę Leśniewską, Magdalenę Zajęcką, Katarzynę Gurak oraz Konrada Nazarowskiego. W aspektach podatkowych doradzali: Bartosz Matusik, Paweł Chodziński i Małgorzata Krok. Kwestie prawa pracy koordynowała Agnieszka Lechman-Filipiak, wpierana przez Michała Synowca oraz Agnieszkę Tarasiuk. Nadzór partnerski nad projektem sprawował Jakub Marcinkowski.

Zespołem kancelarii CMS wspierającym Divante oraz jej akcjonariuszy kierował Błażej Zagórski, partner w warszawskiej praktyce transakcyjnej, przy wsparciu Grzegorza Pączka, starszego prawnika.  W zakresie prawa rynków kapitałowych na rzecz OEX doradzały także starsze prawniczki: Katarzyna Grodziewicz oraz Magdalena Zmysłowska. W skład zespołu wchodzą także: Rafał Burda, starszy prawnik, Natalia Szurnicka, Mateusz Mazur oraz Aleksandra Dałecka prawnicy z praktyki transakcyjnej, Maciej Olejnik, starszy prawnik specjalizujący się w prawie własności intelektualnej oraz Damian Karwala, starszy prawnik doradzający w zakresie ochrony danych osobowych. W transakcję był także zaangażowany Dariusz Greszta, radca prawny specjalizujący się w doradztwie w zakresie M&A, od wielu lat związany z kancelarią CMS. 

Duże zainteresowanie inwestorów, jest konkurencja o atrakcyjne aktywa technologiczne

– Branża nowych technologii od dłuższego czasu cieszy się zainteresowaniem lokalnych i zagranicznych inwestorów, co ma związek z jej dynamicznym rozwojem w skali globalnej oraz w warunkach polskich dodatkowo z dostępem do wyspecjalizowanej kadry i osiągnięciem zaawansowanego stopnia rozwoju przez spółki działające na naszym rynku. Zmiana sposobu funkcjonowania biznesu i zachowań konsumentów oraz przyspieszony proces cyfryzacji wywołane pandemią dodatkowo spotęgowały zainteresowanie inwestorów. Nie dziwi więc, że obecnie jesteśmy świadkami ogromnej konkurencji na polskim rynku o najbardziej interesujące aktywa, co przekłada się na wyceny poszczególnych spółek – komentuje Błażej Zagórski, odpowiedzialny za transakcję z ramienia kancelarii CMS. 

Wartość transakcji może jeszcze wzrosnąć

W ramach transakcji Cloudflight, nabędzie 100% akcji Divante S.A. a wstępna cena za nabywany pakiet wyniesie ponad 175 milionów złotych z możliwością korekty ceny zgodnie z warunkami umowy oraz możliwością jej podwyższenia w przypadku osiągnięcia określonych wyników finansowych za rok 2021 do maksymalnej kwoty 260 milionów złotych.  

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów