Filipiak Babicz Legal wzmacnia biuro w Warszawie. Do zespołu dołączyło czterech doświadczonych prawników 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Dr Anna Grochowska-Wasilewska (adwokat), Jakub Świetlicki vel Węgorek (doradca podatkowy), Marcin Wydra (adwokat), a także dr Paweł Izdebski (radca prawny) dołączyli w ostatnim czasie do zespołu warszawskiego biura kancelarii Filipiak Babicz Legal. Tym samym kancelaria wzmocniła praktyki prawa karnego w biznesie, podatków, prawa gospodarczego, nieruchomości oraz rynku kapitałowego.

Marcin Wydra, dr Paweł Izdebski, dr Anna Grochowska-Wasilewska, Jakub Świetlicki vel Węgorek

– Rozwój zespołu, a co za tym idzie kompetencji warszawskiego biura kancelarii to element naszej długofalowej strategii. Jestem przekonana, że doświadczenie i potencjał wniesione przez nową część naszego zespołu przełoży się na korzyść naszych klientów, rynku, a także naszej organizacji – komentuje Marzena Rosler-Borakiewicz – Partner i Dyrektor HR w Filipiak Babicz Legal.

Dr Anna Grochowska-Wasilewska (adwokat) specjalizuje się w reprezentacji klientów w sprawach karnych gospodarczych i karnych skarbowych. Ma doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej, nieuczciwej konkurencji oraz sporów korporacyjnych. Przed dołączeniem do zespołu kancelarii była współliderką zespołu postępowań karno-gospodarczych w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii.

Jakub Świetlicki vel Węgorek (doradca podatkowy), który w kancelarii pełni funkcję Tax Managera specjalizuje się w zakresie doradztwa podatkowego, w szczególności w tematyce podatków dochodowych, VAT, postępowań podatkowych, podatku od czynności cywilnoprawnych jak również opodatkowania transakcji, których przedmiotem są kryptoaktywa. Przed dołączeniem do zespołu kancelarii Jakub pracował dla wiodących polskich kancelarii.

Adwokat Marcin Wydra (adwokat) specjalizuje się w prawie handlowym i gospodarczym, w tym w szczególności prawie cywilnym, prawie umów handlowych, prawie spółek oraz nieruchomościach. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych i mediacyjnych. W ramach doświadczeń zawodowych współpracował z największymi międzynarodowymi kancelariami prawnymi i firmami audytorskimi. 

Dr Paweł Izdebski (radca prawny) specjalizuje się w prawie papierów wartościowych oraz funduszy inwestycyjnych. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów świadczących usługi na rynku kapitałowym, jak również spółek publicznych. Doświadczenie zdobywał m.in. w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, banku, towarzystwie funduszy inwestycyjnych oraz w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych.

Aktualnie zespół Filipiak Babicz Legal liczy blisko 100 osób, a biura kancelarii zlokalizowane są w Poznaniu i Warszawie. Więcej informacji na temat kancelarii znajduje się na stronie internetowej filipiakbabicz.com

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów