Gigantyczne zarobki general counsel Apple

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawie 27 milionów dolarów wyniosło wynagrodzenie general counsel Apple w 2021 roku – informuje Reuters. Kwota znacznie przekracza wynagrodzenia partnerów największych londyńskich kancelarii z tzw. magic circle.

Jak podaje Reuters, pakiet wynagrodzeń głównej prawniczki Apple, Kate Adams, wyniósł w zeszłym roku dokładnie 26,97 mln dolarów i wzrósł o prawie 3% w porównaniu do roku 2020. Tak wynika z rocznego sprawozdania finansowego giganta technologicznego złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Większość tej sumy pochodzi z nagród za akcje, które wyceniono na prawie 22 miliony dolarów. Kate Adams zeszłym roku zarobiła również 5 milionów dolarów w gotówce, w tym pensję podstawową w wysokości miliona dolarów.

Według brytyjskiego portalu Legal Cheek to zawrotna kwota, do której daleko nawet partnerom największych londyńskich kancelarii z tzw. magic circle. Dla przykładu, w zeszłym roku; zysk na partnera kapitałowego w Freshfields wyniósł 1,91 miliona funtów, partnerzy w Allen & Overy zarobili 1,9 miliona funtów, a w Clifford Chance 1,85 miliona funtów – podaje Legal Cheek. Jak dodaje portal, zarobki prawniczki Apple przekraczają także wynagrodzenia partnerów kancelarii ze Stanów Zjednoczonych. Tylko w kilku z nich zysk na partnera kapitałowego przekroczył 3 miliony dolarów.

Kate Adams dołączyła do Apple pod koniec 2017 roku. Wcześniej przez 14 lat pracowała jako in-house w wielobranżowym amerykańskim koncernie przemysłowym Honeywell. A zanim rozpoczęła tę pracę była partnerem w kancelarii Sidley Austin LLP w Nowym Jorku.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów