Grant Thornton zapowiada ofensywę na rynku usług prawnych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– Grant Thornton globalnie nie kojarzy się z prawem, ale w przypadku polskiego rynku chcemy to zmienić – mówi w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu Rafał Śmigórski, partner zarządzający usługami prawnymi i transakcyjnymi. Jak zapowiada, celem strategicznym Grant Thornton jest duże wzmocnienie doradztwa prawnego i wzrost przychodów z tej działalności.

Sposobem na to ma być synergia z dotychczas świadczonymi usługami doradczymi przez Grant Thornton. A zatem, by do doradztwa podatkowego i finansowego dodać usługi prawne. Dlatego firma nastawia się na konkretne specjalizacje: prawo pracy, fuzje i przejęcia, procesy sukcesji.

W budowie praktyki prawa pracy w Gran Thornton ma pomóc nowa partner Jolanta Zarzecka-Sawicka, która dołączyła do firmy na początku roku. Wcześniej przez niemal 13 lat była związana z kancelarią FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz, a przedtem niemal dekadę pracowała w Linklaters. – Polskie przedsiębiorstwa potrzebują coraz szerszego doradztwa w zakresie prawa pracy, które przez lata było nieco niedoceniane – mówi w Pulsie Biznesu Jolanta Zarzecka-Sawicka.

Jak podaje gazecie Rafał Śmigórski, na razie roczne przychody Grant Thornton z usług prawnych wynoszą ok. 6,5 mln zł.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów