Greenberg Traurig doradcą Abris Capital Partners przy sprzedaży Velvet Care

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Greenberg Traurig doradzał Abris Capital Partners, funduszowi private equity specjalizującemu się w ESG i B Corp, w związku z podpisaniem przedwstępnej umowy sprzedaży Velvet CARE, wiodącego polskiego producenta papierowych artykułów higieny osobistej, na rzecz globalnego funduszu inwestycyjnego Partners Group. Transakcja uwarunkowana jest otrzymaniem zgody Komisji Europejskiej.

Transakcja prowadzona jest przez Partnera Rafała Baranowskiego oraz Partnera Lokalnego Macieja Pietrzaka z Praktyki M&A. W skład zespołu wchodzą również: Partner Lokalny Filip Kijowski, Senior Associate Tomasz Denko oraz Associate Michał Kuratowski

Wcześniej Greenberg Traurig doradzał Abris Capital Partners przy przejęciu Velvet CARE w 2018 roku. Tę transakcję również prowadził Rafał Baranowski, którego wspierali Filip Kijowski i Tomasz Denko.  

Abris Capital Partners jest wiodącym funduszem private equity specjalizującym się w transformacji ESG w Europie Środkowej. Abris Capital Partners współpracuje z najbardziej ambitnymi firmami średniej wielkości w regionie, zapewniając kapitał, wsparcie strategiczne i wiedzę operacyjną, jednocześnie napędzając wzrost poprzez fuzje i przejęcia, internacjonalizację i transformację ESG. Abris Capital Partners jest firmą posiadającą certyfikat B Corp.

Velvet CARE jest producentem papierowych artykułów higienicznych, w tym chusteczek higienicznych, papieru toaletowego i ręczników kuchennych oraz właścicielem cenionej w Polsce marki Velvet. Firma Velvet CARE powstała w sierpniu 2013 roku, ale jej korzenie sięgają 1897 roku. W latach 1996-2013 firma była częścią amerykańskich koncernów International Paper, a następnie Kimberly Clark.  Dzięki kompleksowemu programowi ESG prowadzonemu przez Abris Capital Partners, Velvet CARE otrzymał certyfikat B Corp – najbardziej prestiżową, uznawaną na całym świecie akredytację ESG dla firm, które wykazują najwyższe standardy w zakresie wyników społecznych i środowiskowych, przejrzystości i odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów