Greenberg Traurig doradza szwedzkiemu inwestorowi przy nabyciu biurowców na Nowym Rynku w Poznaniu

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Dwa biurowce położone w sercu Poznania, których właścicielem stała się właśnie firma Eastnine AB, są częścią wybudowanego przez Skanska kompleksu Nowy Rynek i oferują ok. 39 tysięcy mkw. najmu, która niemal w całości zostałą już wynajęta. Głównym najemcą jest Allegro. Swoje biura mają tam też między innymi Rockwool i Arvato.  

Wartość transakcji wyniosła 121 milionów EUR. 

  Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu tak prestiżowego budynku, zlokalizowanego w jednym z największych miast w Polsce. Wchodzimy na nowy rynek z wielkimi możliwościami  powiedział w komunikacie prasowym Kestutis Sasnauskas, CEO Eastnine AB.

Zespołem transakcyjnym Greenberg Traurig kierowała Olga Durawa (Senior Associate), którą wspierał Bruno Jasic (Associate). Transakcję nadzorował Partner Radomił Charzyński.

Magdalena Bachleda-Księdzularz (Senior Associate) and Iga Czerniak (Associate) były odpowiedzialne za doradztwo dotyczące finansowania transakcji. Justyna Szwech (Local Partner) prowadziła negocjacje polisy ubezpieczenia tytułu dla tej transakcji. 

– Gratulujemy Eastnine zamknięcia tej transakcji, która jest wyjątkowa z uwagi na jej złożony charakter i dynamiczną strukturę. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać naszego Klienta w pierwszej transakcji nabycia nieruchomości w Polsce i z niecierpliwością czekamy na współpracę przy kolejnych projektach – powiedział Radomił Charzyński, deputy managing partner warszawskiego biura Greenberg Traurig.

Eastnine jest szwedzką spółką działającą na rynku nieruchomości, koncentrującą się na sektorze nowoczesnych i zrównoważonych nieruchomości biurowych i logistycznych w krajach bałtyckich. Spółka jest notowana w indeksie Nasdaq Stockholm Mid Cap, Real Estate.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów