Greenberg Traurig doradzał Capital Park przy sprzedaży cennej nieruchomości w atrakcyjnym miejscu Warszawy

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Greenberg Traurig reprezentował Capital Park w związku z zawarciem umowy sprzedaży nieruchomości pod zabudowę mieszkaniowo – usługową na rzecz Marvipol Development. 

Nieruchomość położona na warszawskiej Ochocie przy Alejach Jerozolimskich ma powierzchnię blisko 6.000 m.kw. i posiada pozwolenie na budowę. Wartość transakcji wyniosła 20 mln EUR netto. Marvipol Development planuje wybudować łącznie około 500 lokali mieszkalnych i usługowych.

– Zakup gruntu w dzielnicy Ochota pozwoli nam zrealizować ciekawą, multifunkcyjną inwestycję w tej lokalizacji. To naturalna decyzja, której celem jest wzmocnienie naszej pozycji na stołecznym rynku – tak skomentował tę transakcję w komunikacie firmy Grzegorz Kawecki, wiceprezes firmy Marvipol Development S.A.

– Cieszymy się, że projekt znalazł się w dobrych rękach. Dzięki sprawnie przeprowadzonej transakcji możliwe będzie rozpoczęcie realizacji tej atrakcyjnej inwestycji, która uzupełni sąsiadujące budynki biurowe o funkcje mieszkalne i usługowe – powiedział Marcin Juszczyk, członek zarządu w Grupie Capital Park.

Kamil Majewski, Radomił Charzyński

Ze strony Greenberg Traurig transakcję prowadził Kamil Majewski (Senior Associate) przy wsparciu Alicji Flis (Associate). Partner Radomił Charzyński zapewnił doradztwo strategiczne i nadzór przy transakcji. – Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny wspierać Capital Park przy zamknięciu transakcji dotyczącej nieruchomości położonej w tak atrakcyjnej biznesowo lokalizacji w Warszawie – powiedział Radomił Charzyński.

Partner Radomił Charzyński wejdzie wkrótce w skład kolegialnego, trzyosobowego zespołu, na którego czele stanie Jolanta Nowakowska-Zimoch, obejmując stanowisko partnera zarządzającego warszawskiego biura Greenberg Traurig i pozostając szefem praktyki nieruchomości. Radomił Charzyński oraz Rafał Baranowski będą sprawować funkcję zastępców partnera zarządzającego. 

Capital Park jest doświadczoną i uznaną firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa stworzyła wysokiej jakości portfel nieruchomości składający się z nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej klasy A – między innymi biurowiec Royal Wilanów, oraz jest w trakcie budowy flagowego projektu rewitalizacyjnego na terenie dawnej Fabryki Norblina na warszawskiej Woli. Grupa zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni 213 tys. mkw i wartości rynkowej 1,8 mld zł, z czego 79% stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie – najbardziej perspektywicznym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Artykuł powstał we współpracy z Greenberg Traurig

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów