Greenberg Traurig doradzała bankom przy wprowadzeniu Grupy Pracuj na GPW

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Greenberg Traurig była doradcą prawnym banków inwestycyjnych w związku z pierwszą ofertą publiczną akcji Grupy Pracuj S.A. oraz dopuszczeniem akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Wartość akcji sprzedanych w ramach IPO wyniosła ponad 1,1 mld PLN. Pierwsza oferta publiczna akcji Grupy Pracuj objęła ofertę publiczną dla inwestorów detalicznych oraz instytucjonalnych na terytorium Polski oraz ofertę dla inwestorów instytucjonalnych poza granicami Polski, zgodnie z Regułą 144A oraz Regulacją S na podstawie Amerykańskiej Ustawy o Papierach Wartościowych z 1933 roku. 

Kancelaria Greenberg Traurig, jako doradca prawny w zakresie prawa polskiego, angielskiego i amerykańskiego zapewniła kompleksowe doradztwo prawne związane z przeprowadzeniem procesu IPO. Greenberg Traurig reprezentował Goldman Sachs, Citi, oraz Trigon Dom Maklerski jako globalnych koordynatorów i współprowadzących księgę popytu; Numis Securities Limited jako współprowadzącego księgę popytu oraz mBank jako współmenadżera oferty.

Transakcję poprowadził Partner Paweł Piotrowski, którego wspierali Associates Jakub Tarłowski i Michał Bałdowski. W skład zespołu wchodzili również Partner Lokalny Maciej Kacymirow, który odpowiadał za wybrane aspekty podatkowe oraz Senior Associate Agnieszka Stopińska, która koordynowała proces due diligence wraz z Senior Associates: Natalią Wołkowycką, Mateuszem Koronkiewiczem, Tomaszem Denko i Anną Celejewską-Rajchert oraz Associates: Angeliką Makar, Adamem Andułą i Maciejem Jabłońskim.

Partnerzy londyńscy Dorothee Fischer-Appelt i James Mountain, wspierani przez Henry’ego Wooda, doradzali w zakresie prawa angielskiego. Partnerzy amerykańscy Richard M. Cutshall i Arthur Don byli odpowiedzialni za aspekty związane z Amerykańską Ustawą o Spółkach Inwestycyjnych z 1940 roku.

Grupa Pracuj to lider na rynku cyfrowej rekrutacji, działający od ponad 20 lat w Polsce i od 15 lat na Ukrainie. Firma jest właścicielem marek tworzących cyfrowy ekosystem dla świata HR. Najważniejsze z nich to Pracuj.pl, Robota.ua oraz eRecruiter. Z usług Grupy Pracuj aktywnie korzysta ponad 80 tysięcy pracodawców, a serwisy firmy w 2020 roku odwiedzało średnio 6,8 miliona użytkowników miesięcznie.

Kancelaria Greenberg Traurig uznawana jest za lidera w zakresie rynków kapitałowych w Polsce. Od wielu lat praktyka rynków kapitałowych warszawskiego biura regularnie nagradzana jest pierwszym miejscem w Polsce w prestiżowych międzynarodowych rankingach: Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500 oraz IFLR 1000.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Greenberg Traurig

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów